2020-2021 dönemi ankara ilkokul araştırmaları

blogger soruyor: 10

Herkese Merhaba;

Önümüzdeki sene anaokuluna başlayacak bir oğlum var.. 

Çankaya bölgesinde okul arayışı içerisindeyim. Akademik odaklı olmayan, oyun oynamaya fırsat veren, sanatsal etkinlikleri ve spor yönlendirmelerinin bol olduğu bir okul tercih etmek istiyorum ama sanırım böyle bir okul yok :) 

birçok okul yeni dönem kayıtlarına başladı.. Aklımdaki okullar Yükselen Koleji, doğukent kampüsü, Yıldız Sınav Koleji, Oya Akın Yıldız, Maya Oran ve Bahçeşehir Koleji.

Bu okullarla ve diğer tavsiye edebileceğiniz okullarla görüşen, bilgi alan, fiyatlarını öğrenen, karar veren varsa bu başlık altında fikir paylaşımı yapabiliriz diye düşünüyorum..

Bu okulların velisi olan varsa tavsiye/eleştirilerini de iletirse çok memnun olurum..


Bu soruyu cevapla


34 Cevap


MSDANNESI

Gknr devlet hiç düşünmemeliyim. Teşekkürler 


blogger

Merhaba, Oya Akın'la ilgili hiçbir bilgim yok. Yıldız Sınav Koleji ve Maya Koleji içime sinmişken gerek duymadım bakmaya.. İkisinden birini tercih edeceğiz.


cipidi

Merhaba, 

Balgat Bahçeşehir Koleji ve Arı kolejiyle ilgili bir yorumunuz var mı?


MSDANNESI

Cipidi buradaki yorumlara bakınız. 


Habibeads

Merhaba,

Cevaplar kısmında Büyük Kolej den herkes çok memnun cevabını görünce yeni okul arayışında olan biri olarak yazamadan edemedim.

Büyük koleje maalesef (oğlum arkadaşlarından ayrılmak istemediği için) 3 yıl devam etmiş ve 4. sınıf için artık canımıza tak etti yeni okul arayışında olan biri olarak yazma hakkım olduğunu düşünüyorum.

1. sınıfta kendini pencereden atmak isteyen ve iki kız çocuğunun kendilerini yanlışlıkla dolaba kilitleyip tüm okulun 2 çocuğu aradığı okuldur Büyük Kolej. Oğlumun her gün yaramaz çocuklardan sırasıyla dayak yediği ve asla bir nöbetçi öğretmenin ortalarda olup müdahele edemediği bir okuldur. Anasınıfında okulun başlarında servis şöförünün servisde uyuyan çocuğu evine bırakmayı unuttuğu ve annenin çildırdığı okuldur. 69 yıllık deneyim diye lanse ediyorlar ama öğretmenleri kendi gelişimini tamamlayamamış henüz bir sınıfı mezun edememiş acemi öğrtemenlerden oluşmaktadır. Ben artık çocuğu dinlemeden yeni bir okula mutlu olarak başlayacağız inşallah. Ha bir de sınıfta masa fırlatan, biz bu öğretmeni istemiyoruz diye ayaklanabilen, öğretmene sana gününü göstereceğim diye tehdit edebilen, öğretmenin öğrencilere siz manyakmısınız oğlum diye hitap edebildiği okuldur Büyük Kolej. Daha şuan aklıma gelmeyen bir sürü olay. Ve asla öğrenciye ihtiyaçları yokmuş gibi davranıp giden giden nasılsa yerine yenileri gelir mantığında bir okuldur Büyük Kolej. Konumu gereği öğrenci sıkıntısı çekmediği için asla öğrenciye kıymet vermeyen okuldur Büyük Kolej. Ben memnun olanı henuz duymadım 3 yılda. Bir kişide evet ben memnunum demedi.cipidi

Habibeads okuyunca bile  kanım dondu hele okul arayışında büyük koleji gezmiş biri olarak. Inşallah bu kabusu unutturacak bir okula başlar evladınız.

Allahın hikmeti ben hiç olabilir orası diyemedim,daha girer girmez kasvetli gelmişti, okullar tatilken gezmiştim ocak ayında.

Ben Jale Tezer e kaydettirdim. Müdürü güven verdi. Inşallah yavrularımız için hayırlısı neyse orası olur.faika2

Çok çok geçmiş olsun tabi ki o okulda çocuğunu okutmadan içini bilemiyorsun benim işyerimde o okula çocuğunu gönderen en az 7-8 veli var biri iki kızını birden gönderiyor hep bana biz memnunuz sende bu tarafta otursan sende gönderşrsin derler....

işte herkesin beklentisi yaşadığı farklı bakış açısı farklı yazmanız iyi olmuş


Habibeads

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Umarım tüm kuzular mutlu olabilecekleri okulda güzel okul hayatı yaşarlar. 

İnanın daha aklıma gelmeyen üst üste geldikçe eskisini unuttuğumuz nice olaylar var. Ve hiç umursamaz bir idare. Anasınıfı ve 1.sınıf binaları ayrı. Biz olayın bu kısmına tav olmuştuk açıkcası. 1.sınıfta arka bahçede çocuğun kafasına birşey düştü kafası şişti ve kamera olmadığı için ne olduğunu nereden geldiğini hiç öğrenemedik. Yan apartmanlara o kadar yakın ki kim ne attı hiç bulamadık. Kimse de umursamadı zaten maalesef. En son çocuğumu yere yatırıp 3 arkadaşı tekmelerken, diğerleri palamut atarken nöbetçi öğretmen savunma olarak palamut atmayın çocuklar dedim demesi son damla oldu. Çocuk 2 gün okula gitmedi. Sonra kaldığı yerden devam. Erkek çocuğu kin de tutmuyor. Neyse arkadaşlar. Biz bunları yaşadık ve daha yazamadığım çocuğumun anne şu ne demek bu ne demek diye bana sorduğu ağza alınmayacak küfürler ve ee bunları duyacak diyebilen bir rehberlik öğretmeni, sınıf öğretmeni. Anlatmakla bitmez. Benim burda yazdıklarımın % 10 unun yaşamamış başka özel okullara giden arkadaşlarımın çocukları var. Allah yardımcınız olsun, gerçekten çok zor.nilgunce_06

Ben yükselen koleji Pursaklar kampüsü velisi yım.oglum su an 4 .sınıfta.kesinlikle gidip okul müdürüyle tanismanizi öneririm.tek kelimeyle mükemmel bir okul.


egbude_06

    Şuanda Yükselen Koleji Doğu Kent Kampüsünde 1. sınıfa giden bir oğlum, 6. sınıfa giden bir kızım var. 6 yıl önce kızım için bir okul arayışına girdik.  Eşimle neredeyse tüm özel okullara giderek bilgi aldık.

    Ve ikimizin de son kararı Yükselen Koleji idi. 

    Burası artık bizim okulumuzdu. Fakat bir anne olarak bazı endişelerim vardı. Kızım yalnızlık çekebilir mi? Okula alışabilir mi? Yeni bir okul, yeni öğretmenler ve yeni arkadaşlar. Kızımın duygusal ve endişeli bir çocuk olduğunu ve durumumuzu anlattım.

    O saniye itibari ile sanki tüm okul kızım için seferber oldu. Tüm öğretmenlerimizin ilgisi, verdikleri sosyal ve bir sürü mutlu edecek görevler.. Kızım öğrendikçe, başardıkça ve ilerledikçe öz güveni daha arttı. Bana kızım da fark edemediğim yeteneklerini bizzat görüşmek isteyerek yetenekli buldukları alanlarda geliştirmek istediklerini, en önemlisi benim fark etmemi sağladılar. Yıllar geçtikçe kızımdaki gelişmeleri, öz güveni hayranlıkla izledim.

    Bir veli olarak her şeyden haberdarsınız. İnanılmaz büyük bir emek var. İlkokulda temelin çok önemli olduğuna inanan bir veli olarak, temelde çok sağlam bir eğitim veren, derslerde sevgi ve eğlenceyi de katınca kızımdaki başarıyı gördükçe biz doğru adresteyiz dedirten bir okul bizim için.

   Her sabah heyecanla okuluna koşan oğlum için kapıda sevgi dolu gülümsemesi ile karşılayan personeller ve kocaman sevgi dolu büyük bir emek veren öğretmenler var.

     Ben şimdiye kadarki süreçte detaycı, biraz pimpirikli bir veli olmama rağmen çok memnun kaldım. Cevaplamak için Üye ol