2020-2021 dönemi ankara ilkokul araştırmaları

blogger soruyor: 4

Herkese Merhaba;

Önümüzdeki sene anaokuluna başlayacak bir oğlum var.. 

Çankaya bölgesinde okul arayışı içerisindeyim. Akademik odaklı olmayan, oyun oynamaya fırsat veren, sanatsal etkinlikleri ve spor yönlendirmelerinin bol olduğu bir okul tercih etmek istiyorum ama sanırım böyle bir okul yok :) 

birçok okul yeni dönem kayıtlarına başladı.. Aklımdaki okullar Yükselen Koleji, doğukent kampüsü, Yıldız Sınav Koleji, Oya Akın Yıldız, Maya Oran ve Bahçeşehir Koleji.

Bu okullarla ve diğer tavsiye edebileceğiniz okullarla görüşen, bilgi alan, fiyatlarını öğrenen, karar veren varsa bu başlık altında fikir paylaşımı yapabiliriz diye düşünüyorum..

Bu okulların velisi olan varsa tavsiye/eleştirilerini de iletirse çok memnun olurum..


Bu soruyu cevapla


34 Cevap


tinia

Zafer koleji hakkında bilgisi olan var mı? Fiziksel imkanları itibariyle büyük bir okul ama öğretmenleri, akademik başarısı nasıl?


f_feryal

Biz annelere yardımcı olmak için herkes deneyimlerini kısa da olsa buraya yazsa çok iyi olur. Özellikle okulunuzun akademik başarısı, sosyal duygusal olarak çocuklarla ilgilenme durumu, sosyal aktiviteleri, memnuniyet düzeyiniz...Bu yıl okula başlayacağız ve salgın sürecinden dolayı kararımız gecikti.


simdiokulluolduk_

Bilnet Çayyolu: Aynı tarihlerde okula yeni kayıt için başvuran iki veliden çocuğu halihazırda okulun öğrencisi olana (28 bin TL) ve dışardan ilk kez kayıt yaptıracak olana farklı (27.300 TL) fiyat veren; beğenmiyorsan kaydetme tavrıyla mevcut öğrenci velisini yeni okul arama açmazına düşürerek cezalandıran; uygulamanın adil olmadığı hatırlatıldığında ise "Ama siz de erken kayıt yaptırmadınız ki!" cevabı verilen okul.


jemima

Yukselen koleji bana cok uzak. Cayyolu Umitkoy Beytepe taraflarinda cok ozel okul var. Ama fiyatları cok yuksek buluyorum. İki çocuk icin olunca... birkac yer gezdim ama ogretmen onemli deniyor. Öğretmenler de ozel okullarda sürekli değişiyormuş. Ogretmenine sahip çıkan egitim kalitesi oturmuş bir okul tavsiyeniz olur mu? Cayyolu bölgesinde Beşgen, Kültür, Mev konusunda fikrinizi alabilir miyim? Goreceli daha pahalı ama cumartesi de klup dersleri oldugu icin Sınav Angora‘da cok aklima yatti. Lütfen yardiminizi, fikirlerinizi rica ederim. 
Cevaplamak için Üye ol