merhaba

ati soruyor: 6

23 günlük oğlum son 1 haftada çok değişti..günün neredeyse tamamını emerek geçiriyor emmediği zamanlardada çok ağlıyor.uyku düzenimiz yok gündüzleri hiç uyumuyor geceleride sürekli kucağımızda sallayarak uyutuyoruz..bende sütümün yettiğini düşünüyorum ama ne yapacağımıda bilemiyorum..bazen öğle ağlıyor ki kıpkırmızı oluyor..ne yapacağımı şaşırdım..yapmam gereken bişey varmı.??

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


nesejoy

cok buyuk bir ihtimalle gaz sancisi cekiyor. gaz sorunlarina cozumler icin sorularda gaz diye armaa yapabilirsiniz. arama yapmak icin yukarida sagda pembe alanda sorularda ara kutusuna anahtar kelimeyi yazmak gerekiyor.


burcumm

benim kızım da da aynı şikayetler vardı ve araştrmalarımız sonunda bu ağlamaların kolik ağlama oldugunu öğrendik çok telaşlanıyorduk bir yerimi ağrıyor acaba diyerek ve her gün aynı saatlerde başlıyordu hatta ben o saatin gelmesini hiç istemiyordum:) bu kolik ağlama tam 1 ay sürdü bazı bebeklerde 15 gün bazılarında 6 aya kadar devam edebiliyormuş kıpkırmızı olduğunu yazmışsın benim kızım morarıyordu resmen doktorada gittim hiç bir sorun olmadıgını ve kolik ağlama ve ilk aylarda olabileceğini söyledi.için rahat olsun akadaşım...


selencem

Ati senon bebek de hep ayni saatte mi agliyor? Oyleyse koliktir. Ama benim anladigim tum gune yayilan bir aglama var. O zaman koluk degildir. Acliktan veya gazdan aglamasi muhtemel. Doktorunla konustun mu?


Taita

MERHABALAR BEN DE SİZİN GİBİ EMZİRMEK İÇİN MAMA VERMEDİM KIZIMA. HAYATIMIZIN İLK 3 AYI EMEREK GEÇTİ. GÜNDE 18-20 SAAT. PİŞMANLIK DUYUYORDUM  MAMA VERMEDİĞİM İÇİN. ONUN DIŞINDA. ASLINDA İYİ KİLO ALIYORSA AÇ DEĞİLDİR.
 ENTERESAN AMA KIZIMDA BİR DE ŞU VAR, BİR GÖZ ATIN. BELKİ SİZDE DE ÖYLEDİR.
http://www.nurturia.com.tr/questions/76991438-ab4a-4def-8f16-9e2400c51987/1/enteresan-ama-benim-kizim-battaniyesini-emiyor-nasil-biraktiririm


mga

Merhaba,

benim oğlum da 2. haftasından başlayarak sürekli olarak emmek istedi. Bu aralar biraz azaldı ama günün büyük bölümünü hala emerek geçiriyor. Kilo alımında bir sorun yok ve bezini yeterince kirletiyor o nedenle süt miktarımda bir sorun olduğunu sanmıyorum. Biraz araştırınca bebeklerin ilk dönemlerinde hızlı büyüdükleri için 4.-6. haftalar arasında emme atakları olabildiğini öğrendim. Bugün 6. haftaya girdik ve emme süreleri biraz normalleşmeye başladı.

Bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka doktorunuza danışın bununla birlikte içinizi ferah tutun. Yeni bebekler için sürekli emme durumu sık görülüyormuş.


nesejoy

mugek gazi olan bebek agri kesici niyetine emmek ister, emdikce de gaz artar. boyle bir kisir dongudur. ama 3 ay civarinda biter.
Cevaplamak için Üye ol