tuvalet eğitiminiz ne kadar sürdü???? 20 aylık bebişe tuvalet eğitimi erken mi yoksa???


denizirmak soruyor: 4

merhabalar,ırmakcık'la tuvalet eğitimine başladık 1 haftadır ama pek fazla yol katettiğimiz söylenemez..:(( çiş kaka diyor ama çişi geldiğinde değil.bazen bırakıveriyor oracıkta söylerken bazen de gidiyoruz lazımlığa oturuyoruz bekliyoruz şarkı söylüyoruz gelmiyor kalkıyoruz sonra da..bu aralar lazımlığa oturmak istemiyor mesela ağlıyor..bi gariplik var ama bilemiyorum...sizlerin eğitimi ne kadar sürmüştü?normal mi yaşadıklarımız?? üzerine gitmeden halletmeye calışıyoruz ama cok fazla bir ilerleme yok gibi ..acaba erken mi şuan onun için???kafam cok karışık yaaa...yardım!!!

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


jildando

Size tuvalet eğtimi için sinyalleri verdimi önce ona bakın.
Bezi ıslanınca yada kaka yapınca rahatsız olup değiştirilmesini talep etmeli
3-4 saat kuru kalabilmeli vs.

Belki erken davranmışsınızdır, henüz hazır olmayabilir.
Benim kızım 20-22 aylıkken kakasını tuvalete yapmaya başlamıştı, konuşabiliyordu ve kendi talep etmişti, adaptör kullanmıştık biz. Oğlum 20 aylık hiç öyle bir isteği yok.
O zaman doktorumuzun bize önerileri şunlar olmuştu.
Özellikle kaka yapken bezle giyinik olarak lazımlığa ve ya klozete oturtun, orda yapıldığını bilsin. Altını temizledikten sonra bir süre bezsiz dolaştırın, bez olmamasının rahatlığına alışsın. Zorlamayın istemiyorsa beze dönün daha sonra tekrar denersiniz.
Burda bezsiz bebek diye aratırsanız daha küçük yaşlarda bezi bıraktıranlar var, belki onların tecrübelerinden faydalanırsınız.


tekatan

çiş yaptıgından cok kaka yaptıgında cocuklar wc de korkarmışş..hepsı degıl tabı...bızım oglan çişini yaparken wc ye.kaka yapmıyordu..oturup saatlerce beklıyorduk...
gunlerce..kabız oluyordu...
sonra  psıkolaglardan okudugumu uyguladım ışe yaradı...
çiş yada kaka her hangı bırını yaptıgında  sifonu kendısı ceksın...siz alkışlayın..  ve "" hoşçakall...yıne gellll...kendıne ıyı bak...ıyı yolculuklarrr"" gıbı cumlelerı coşkuyla soyleyın...
bızde cok ışe yaramıştı...
ama bızım oglumuz 23 aylıktı...çocugun gelısımıne gore degısıyor...


tekatan

he bırde el sallıyorduk  sıfondan akan  şarıl şarıl sular çişi götürürken..yıne çok çoşkulu..


irmiksmum

Denizirmak bende kızım ırmakta tuvalet eğitilmene başladım , siz benden önce o süreci yasamışsanız nasıl gecti sonuca ne zaman ulaştınız acaba? Bende 4. gundeyim 9 aylikhtan beride oturur tuvalete. Sorunun üzerinden 9 ay gecmis bir sürü tecrübe edinmissinizdir bu konuda artık:))

SevglilerCevaplamak için Üye ol