Acil yardım edin bebeğim uyanmıyor emmiyor.

Fatmatrmn soruyor: 8

Bir haftalık bebeğim sürekli uyuyor ve emmiyor şırıngayla besliyoruz. Her yolu denedik uyanmıyor. Hastaneye de gittik sarılık çıkmadı. Bu olayı yaşayan ya da ne yapmam gerektiğini bilen varsa acil yardımcı olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


annesininnecesiii

topuguyla  oynayiin avuc  iciyle oynayin dzleriyle oynayin altiini acin. bizim doktor havaya kaldiriyodu eceeee diye seslenerek tabi siz bebeginiziin adini soyleyin. bide benim kizim gobusuyle oynayinca uyaniyodu


denizderya1

Bizim de  sürekli uyumuyordu ama uyuduğu zamanlarda beslemek için uyandırmaya calıştığmızda uyanmıyordu kıyafetini çıkarıp bezini filan değiştiriyordum anca öyle uyanıyordu onda bile uyanmadığı oluyordu.


ayssegulll

merhaba,benim bebeğim 2 ay boyunca öyleydi.kanında hafif sarılık olunca değerlerde çıkmayabilir.ben topuğunu sıkmayla falan uyandıramamıştım zaten önerilmiyor bebeğe böyle bir hareket yapmamız ağlayıp tekrar uyuyor.işe yarayan tek yöntem besleyeceğiniz zaman üstünü soyun.eğer uyanmassa eklem yerlerini ıslak bezle silin.ben saatli bir şekilde besledim.örneğin 7de kaldırdım.uyanmazsa soydum besledim en az 10dk uyanık kalsa yeter.uykusunu da 2 saatten fazla uyutmayın hemen uyandırıp besleyin.dışarıya çıkarın.zaten uyanık kalma süresi ilk bir ay 45dkyı geçmez.benim kızım 30dk uyanık kaldığında seviniyordum.bu arada bebeğiniz daha çok küçük olduğu için bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece bir şey olmaz. 


bulut_denizin_annesi

Benim oğlum da uyanmazdı hatta 6 aylık olana kadar böyle devam etti.akşam 10 da yatırırdım sabah 10’a kadar ne yaparsam yapayım uyanmazdı ama her ay 1.5 kilo aldı.Artık doktorumuz pes etti uyandırmaya çalışmayın o böyle mutlu sanırım dedi :) hala da öyledir asla uyanmaz yüzünü yıkamışlığım bile var uyansın diye ağlar emmeden geri uyurduverkhoyansk

Merhaba,

Sarılık için tekrardan bir kontrol yaptırsanız iyi olur. Doğumdan sonraki 5.gün biluribin seviyesi maksimum oluyor. Bu 5.günde çıkmadıysa sarılık olmuyor. Ancak, arkadaşın da dediği gibi hafif sarılık olabilir. Genelde uyandırması zor oluyor bu zamanlar.


feslegen

Eğer rezene çayı içiyorsanız çok, o da bebekte çok uyku yapıyor. Eğer sebep buysa azaltmayı deneyebilirsiniz.


pakocagla

Kızımda 15 gün uyumuştu ve hiçbir şekilde uyanmazdı basında ağladığımı biliyorum ama sarılığı vardı çok yüksek olmasada. Yüzünü ve bacaklarını ıslatirdim. O biraz ise yarardı. 


bozkurt64

Ben oglumun yuzunu ve boynunu islak pamukla siliyordum.uyaniyordu 


Cevaplamak için Üye ol