8 aylik bebeklerinizin beslenme araligi nasil?

ozlembade soruyor: 2

bebegim sabah 6 gibi uyaninca emziriyorum ama ne kadar sonra kahvalti vermeliyim bilemedim. 2 saat sonra mizirdiyor uykudan mi aclik mi bilemiyorum. ikisi icin de erken diye dusunuyorum ama gece uykusu kisaldi bu yuzden erken uykusu geliyor olabilir. Diger belenme araliklari nasil olmali ? 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


burcum80

Sevgili aishwarya,11:30daki mamayi kaldirmak istedigini soylemissin.ama gunde en az 300ml mama almalari gerekmiyor mu?geriye sadece uyku ogununde verdigin kaliyor.birde oglen yemegi,aksam yemeginin ve yogurt miktarlari ne kadar?(mumkunse cc karsiligi)


ema

Bende anlatayım:

1.Sabah 6:30 gibi emziriyorum tekrar uyuyor 7:30 biz kahvaltıya oturuyoruz oda yiyor önce ona yediriyom sonra ben yiyom beraber jahvaltı yapmış oluyoruz.Yumurta sarısı tam yiyemiyor bazen, bir kibrit kutusundan küçük tuzlu alınmış keçi peyniri,2 adet ceviz, 1-2 kaşık keçiboynuzu pekmezi(kan yapıcı özelliği daha fazla diye biliyorum)eline ekmek veriyorum bu ara diş çıkartıyor kemirmeyi çok seviyor bu yüzden.
2.Kahvaltıdan sonra muhakkak emziriyorum biraz oyun sonra 9:30 10:00 arası uyuyor emzirerek uyutuyorum başka türlü olmuyor:)) bazen 1 saat bazen 2 saat uyuyor.
3.Ara öğün bir şey vermiyorum önceden veriyordum bu sefer ana öğünde bir şey yemiyor zaten kilosuda iyi anne sütü yeterli oluyor demekki 
3.Öğlen sebze çorbası küçük bir kase yiyor yada ne yaparsam balık çorbası vb bulgur pilavı ile yoğurt yediriyorum çok seviyor.Yemeğin üstüne emiyor gene.
4.14:00 14:30 gibi emerek tekrar uyuyor 1 saat yada 1:30 dk uyuyor hiç belli olmaz:)))
5.16:00 gibi meyve yiyoruz ya iki tane kayısı ya eline elma veryom ya havuç aklıma ne gelirse zararlı bulmadığım gıdalar dışındakileri.
6.18:30 gibi akşam yemeği yoğrtlu muz yapıyorum.Muz tok tutan bir meyve olduğunu düşündüğüm için bazen etli sebze çorbalarından brokoli çorbası vb çorbalarına kendim hazırladığım et sularından katıyomrum.
GECE EMZİRMELERİNİ KALDIRDIM 2 DEFA UYANIYOR DİŞ PROBLEMİ 
HARİCİNDEKİ GECELERDE SU VERİYORUM ÇOK SUSAMIŞ OLUYOR LIKIR LIKIR İÇİYOR.7.dişimiz çıktığı için bu ara çok uyanıyor gece su veriyorum.Cevaplamak için Üye ol