Eyüboğlu koleji hk.

sldbrk soruyor: 2

Merhabalar çok faydalı bilgiler var, çok teşekkür ederim öncelikle..forumda Eyüboğlu ile ilgili yorum ve veli bilgilendirmesi göremedim..eyüboğlu velisi varsa aramızda bilgi paylaşabilirse çok sevinirim..

Eyüboğlu ve çevre koleji arasında kaldım..fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız çook mutlu olurum 😊

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


aftanya

Merhaba geçen sene biz de aynı iki okul arasında kalmıştık. Çevre şartları daha iyi olduğu için, yabancı dil eğitimi ve IB diploması gibi sebeplerle Eyüboğluna karar verdik.  Okulun sisteminden, öğretmenlerinden ve rahberliğinden çok memnunuz. Ama fiyat oldukça fazla ileriki yıllar için gezileri vs eklendiğinde çok ciddi bir mebla olacak. Elbette yüksek fiyatlı gezilere katılım zorunluluğu yokmuş isteyenler katılıyor.


sergulcanay

Üzerinden çok vakit geçmiş ancak yine de faydalanan olacaktır diye yazmak istedim. Eyüboğlu erenköy velisi olarak okulla ilgili çok fazla hayal kırıklığı yaşadık. Bir yıl içinde okulun 3 kez rehberlik uzmanı/psikolog değişti. 2 kez ingilizce öğretmeni değişti yine 2 kez de yardımcı öğretmen değişikliği yaşadık. Sene başında gayet başarılı bir ingilizce öğretmenimiz vardı 3 ay sonra nedenini içerdeki velilerin çok iyi tahmin edebileceği sebeple okuldan ayrıldı yerine native adı altında aksanı çok zor anlaşılan, Nijeryalı, öğretmen dahi olmayan birini getirdiler. Yıl ingilizce açısından tamamen vakit kaybıydı. Velilerin yıl boyunca hiçbir konuda hiçbir itirazı dikkate alınmadı. Okul merkezinin, yönetimi tamamen okul müdürünün insiyatifine bırakması, şikayetler karşısında açık açık memnun değilseniz ayrılın tavrı çok rahatsız edici. Eyüboğlu ingilizcesi ile fark yaratır diyorlar ama doğru değilmiş yaşayınca gördük. Çamlıcayı bilmiyorum ama erenköy diğer okullarla arasındaki fiyat farkına değecek hiçbir şey sunmuyor. Tek şansımız deneyimli sınıf öğretmenimizdi ama herkesin sınıfında olmak için can attığı öğretmenimiz de istifa etmiş. İyi bir okula geçmiş. Şaka gibi bir yönetim tarzı. Tüm sorunları veliden bilen bizde de bir sıkıntı olabilir mi diye düşünmeyen bir anlayış hakim. Çamlıca eyüboğlu için birşey diyemem ama erenköy velilerinin çok büyük kısmı mutsuz oldu. Cevaplamak için Üye ol