tracy hogg yöntemlerini 4 aydan sonra kullanan var mı?

denizc soruyor: 5

4,5 aylık bir kızım var.uyku problemlerinden dolayı sitede yazılanları okudum ve genel tavsiyeler üzerine bir tracy hogg kitabı edindim. kızım uykuya dalmada zorluk çekiyor. kolik sancıları azalsa da halen devam ediyor. bu  yüzden uyutabilmek için her yöntemi deniyoruz; memede uyutma,ayakta sallama,battaniyede sallama,çingene salıncağında sallama gibi. bu aralar en çok salıncağı kullanıyoruz.devam eden tutarlı bir uykuya dalma metodumuz yok. tracy hogg'un kitabında yazılan yöntemleri okudum fakat acaba uygulama için geç mi kaldım? bebeğiniz 4-5 aylıkken ya da daha büyükken  bu yöntemlere geçip başarıya ulaşmış olanlar var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ema

Ben 7 aylık denedim uyuyordu evet ama o ara oğlum 11 kiloydu yatır kaldır çok zor geldi.3 gün denedim başarlıydı 30 dk için yatır kaldır yaparak uyuttum.Bence sizin için tam zamanı geç kalmadınız bir an önce öğretin ilerde hem bebek hemde siz rahat edersiniz.3 günden sonra çok şiddetli ağlayarak uyanıyor ve emmeyi reddedince bıraktım.Kararlı olmak ve aldığın karardan dönmemek lazım..


Gambille

ben 10 aylıkken uyguladaım..bu yüzden sonuç almam daha uzun sürdü-yaklaşık 2 hafta..tam oldu derken geri dönüşler oluyor..şu anda sabaha kadar kendi yatağında deliksiz uyuyor..uygulama için en uygun dönemdesiniz aslında..sabırlı ve istikrarlı olmak şart..bebeğin ayı ne kadar büyükse edindiği alışkanlıkları bırakması o kadar uzun sürüyor..kolaylıklar..


yeldai2r

Ben de su anda egitimin 5. Gunundeyim. Cok net bir ilerleme var ama tabi 9aylik kizima ogretmek epey yorucu. Ben sizi tam zamani, mutlaka uygulayin diye sikintiya sokmiyim cunku o donemlerde ben de cok giristim fakat cesaret edemedim.cok agliyordu benim bidigim:(.Simdi aslinda bu anlamda daha kolay cunku aglamasinin ne anlama geldigini biliyorum, kucakci donemi (ilk. 6 ay) atlattik ve artik gercekten bir mecburiyet olduguna ikna oldum. O donemde "nolucak gittigi kadar gitsin, belki kendi ogrenir. Hem simdi kucagimda olsun hep" diyordum ve pisman degilim :) 

Fiziksel yorgunlugu 4 ya da 5. Aydaki bebekten daha yorucu degil inanin. Kitabi okuyanlar bilir ki Tracy 8 aydan buyuk bebekler icin kucaga alin demiyor. Yatakta ayaga KALKAR KALKMAZ yatirin diyor. Bu da sureci daha katlanilir yapiyor. Ben memnunum ama elbette yorucu. Kolay olacagini dusunmemistim zaten. Anne olmanin da kolay olacagini dusunmedigim gibi ;-)

Ezcumle; icinizden nasil geliyorsa oyle yapin.gercekten ikna iseniz yilmayin fakat istemezseniz design dogru zaman degildir, zamani gelecektir, buna inanin.

Sevgiler, kolayliklar...


denizc

hepinize çok teşekkür ederim  :) 


kendi kendine uyuyabilmesinden geçtim,gece saat başı her uyandığında emmekten vazgeçirsem o bile yetecek bana...

hepinize bebeklerinize birlikte mutluluklar... :)


ema

http://www.nurturia.com.tr/bugulog/people/ema

  
Buraya bir bakın isterseniz işinize yarayacağını düşünüyorum yaklaşık bir aydır uyumaya başladım.Cevaplamak için Üye ol