Uyku Arkadaşı

aytude soruyor: 10

Merhaba,
9 aylık bebeğim artık bir şeyler tutarak uyumak istiyor. Sizin bebeklerinizin uyku arkadaşları neler? Nasıl bir şey almak gerekir? Peluş hayvanlar sakıncalı mıdır?

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


selencem

Ben kucuk bir yastik verdim, kenariyla oynayarak uyuyor. Ama hala yatakta pışpışliyorum bir yandan. Bir de uyumak istemiyorsa yastigi kafama atiyor :)


ekim_

mavi ayımız var,uzun şapkalı.. şapkasının ucuyla oynaya oynaya uyuyor ve bağı daha da şiddetleniyor. çok seviyor onu.umarım başına birşey gelmez;çünkü piyasada bulamıyorum.toyikiden almıştm ama kapandı..


sevican

bizim kenarları pürçekli  (tığ işi örümcek modeli) örgü battaniyemiz var, onun kenarlarıyla oynuyor. ama battaniye tavsiye etmem, yazın tepesine çekiyor.


zeynep_bartu

chicco'nun hem peluş kafalı hem de ucu mendil şeklinde uyku arkadaşı var, şirin bir şey, zararsız gibi. büyük peluşlar zararlı mı bilemiyorum ama biz orta boy bir köpek almıştık, çok bağlanmadı ama ara ara ister hala.


did

bizuyku arkadaşım kuzucuk aldık onunla uyuyor onun çıkardığı dalga sesi çok hoşuna gidiyor hatta bazen çalması durduğunda hıımm yapıyor tekrar çalıştırayım diye :)))Ulku

bu hafta tchibo'da vardi, cok icim gitti, cok istedigim birseydi ama kizlar buyudu.
yatan bir kopek, acilip ortu de oluyor. tchibo bende acilmadigi icin link veremiyorum.


NuPe

aytude uyku arkadaşı aldın mı?
Bizde aynı aylardayız ve birşeye sarılarak uyumak istiyor şöyle ki fisher price deniz yıldızı projektörü var onu kucaklayıp uyuyor:)) 
bende müzikli ama yumuşak birşey arıyorum,tavsiyeleriniz neler ?
uyku arkadaşı kuzu var ama o sanırım yatağa monte oluyor başka bir öneriniz var mı?


septik

uyku arkadaşı kuzuyu, ilk aylarımızdan beri kullanıyoruz.üstelik yatağa montelemek zorunluluğu yok.ilk aylarında çıkardığı sesler özellikle dalga sesi çok rahatlatıyordu kızımı.böylelikle yatağında sallanmadan kendi kendine uyumayı öğrendi.şimdilerde önce kuzusuyla oynuyor sonra penye battaniyesine sarılarak uyuyor.NuPe

septik;siz nereden aldınız kuzuyu?e -bebek te buldum,ordan sipariş vermeyi düşünüyorum o nedenle inceleme şansım pek yok... Sitede biri uyku arkadaşı kuzucuk diğeri uyku arkadaşı taşınabilir kuzucuk var,sizinki taşınabilir olanı mı? Bebiş peluş oyuncağa sarılır gibi rahatca uyuyabilir mi bununla?

Bir de playskool ninnili uyku arkadaşım var,onu kullanan var mı?


septik

ben;'bebek.market.com'dan almıştım.2 boyu var.ben küçük olan aldım.yumuşak bir oyuncak.boynunun arkasında çırtlı yer var.bu sayede istenirse yatağa yada pusete takılabiliyor.ben yatağa hiç montelemedim. yatağının bir kenarında hep durdu.şimdide uyandığında uzanabileceği şekilde başucunda duruyor.uyandığında bir süre onunla oyalanıyor.Cevaplamak için Üye ol