Uyku Arkadaşı

aytude soruyor: 10

Merhaba,
9 aylık bebeğim artık bir şeyler tutarak uyumak istiyor. Sizin bebeklerinizin uyku arkadaşları neler? Nasıl bir şey almak gerekir? Peluş hayvanlar sakıncalı mıdır?

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


NuPe

ok teşekkür ederim septik


septik

eklemeyi unuttuğum bir detay var.müzik çalan mekanizma oyuncağın arkasındaki bire çırtlı cebin içerisinde.istendiğinde bu mekanizma çıkarılab,liyor.dolayısıyla oyuncak hafifliyor.


NuPe

septik e-bebek Ataşehir Palladium'da vardı baktık bugün kuzucuktan yokmuş mağazada bulamadık başka şubelerinde varmış,bizde playskool ninnili uyku arkadaşı aldık,kuzuyu da netten sipariş vericem bunu sevmezse, umarım sever bakalım projektörü kucaklayıp uyumasından iyidir:)
sağol yardımın için...


did

sevgili nupe uyku arkadaşım kuzucuktan emin ol memnun kalırsın benim kızımın kuzusu büyük o yüzden pek yanına koymadım genellikle kuzusuyla ayrı oynuyor içinde ses kayıt cihazı gibi bir bölümü var onu çıkartıp yatağının yanına sıkıştırıyorum öyle uyuyor birde benim kızım sarılmayı sevmiyor genellikle benim elimi tutarak uyuyor yoksa bende sarılıp uyuması için düşünüp almıştım bildiğim 2 boyu vardı ama geçen gün çok küçük bir boyunu gördüm çok şirindi biz ankara da oturuyoruz ankarada bebek mağazalarının çoğunda var biz özelcan bebe adında bir mağazadan almıştık ayrıca nakit alınca bayağda indirim yapmışlardı.uyku arkadaşım zürafada var ama onun çıkardığı sesler farklı joker mağazasında onu görüyorum ama kuzuyu satmıyorlardı.


nurcanafis

benim kızım 11 aylık olmak üzre hala geceleri uyuturken akla karayı seçiyorum ayakta sallıyorum sürekli çok mızlanıyo uyurken ayaklarını  ileri atıp uyumak istemiyo bir türlü..
yazdıklarınızı okuyunca çok şaşırdım nasıl yani uyku saati gelince yatağına yatırıyorsunuz oyuncağınıda veriyorsunuz kendi uyuyor mu ?
kızımı düşünüyorum hala 3 aylık bebek gibi avutarak uyutuyoruz ...
bebekleriniz böyle uyumaya ne zaman başladı ve en önemlisi siz nasıl başardınız ...
gece olur diye aklım çıkıyo uyumak istemiyor uykusu var ama istemiyo ...septik

gaz sancıları döneminde 2-2.5 ay civarlarında rahatlaması için dinletmeye başlamıştım.3 aydan sonraki dönem, gece uykularını rutine koyma aşamasında başladık kullanmaya.mama+banyo+yatağa yatırılış+kuzu sesini açış.tabi en çok ta sabır.aile büyükleri ne kadar itiraz etsede inatla devam ettim.bu şekilde gece uykularımızı düzenledik.şimdi sesini dinlemekten pek de hoşlanmıyor.ben de mekanizmayı çıkardım,uyumadan önce biraz elinde oynuyor sonra kenara bırakıp uyuyor.bence geç kalmış değilsin.


selencem

Pinar gec degil, 3 ay tam zamani. Ben 4.5 ay civari kucaktan yataga gecirdim. Hala tek basina uyuyamiyor ama yatakta benim yardimimla uyuyor. Ustelik cemin cok ciddi uyku sorunu vardi. Hala da gece az uyuyor ama en azindan sallamadan uyuyor.


aytude

nupe merhaba, uyku arkadaşı olarak spongebob'un bir oyuncağını aldım. çok şeker. ince kolları ve bacakları var rahat tutuyor. ama pek alıştıramadım henüz.canand

aytude uykuya yatırırken oyuncağınıda eline verirseniz zaten bir süre sonra kendiliğinden alışacaktır.

Benim kızım şu anda uykusu geldiğinde uyku arkadaşını eline alır ve onun kolunu gözüne ve burnuna sürter. Ben de o zaman anlarım uykusu geldiğini. Sizde zamanla alıştığını görürsünüz zaten. İyi şanslar.
 


NuPe

Ben kuzuyu e-bebek te bulamadım mağazasında yani,geçici playskool ninnili uyku arkadaşı aldım ama pek sevemedi gibi müziği çabuk bitiyor basıp tekrar başlatmak gerekiyor falan ,birde ışıklı yüzü ,gece karanlıkta aydınlık oluyor kocaman 2 göz :)Cemoş korktu biraz...
Kuzuyu da alıcam netten ,deniyoruz ben de sadece küçük bezden veya peluştan bir oyuncak verdim fakat müzikli olması gerekiyor.Bakalım işimiz kuzuya kaldı...Cevaplamak için Üye ol