Uyku Arkadaşı

aytude soruyor: 10

Merhaba,
9 aylık bebeğim artık bir şeyler tutarak uyumak istiyor. Sizin bebeklerinizin uyku arkadaşları neler? Nasıl bir şey almak gerekir? Peluş hayvanlar sakıncalı mıdır?

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


rana_defne

Uyku arkadaşına alıştırmak için kendi kokunuzu kullanabilirsiniz. Ben arasıra koynuma sokuyorum Defne'nin arkadaşını, işe yarıyor.
Sesli müzikli olanları yatağına koyabilirsiniz ama onun eline alıp oynaşacağı, ağzına sokup burnuna sürteceği arkadaşın yumuşak olması lazım bence, bahsedilen kuzudan bizde var mesela ve bence bu amaca hizmet etmez.
Elbette sizin tercihiniz.
Sevgiler.. :))


NuPe

Rana kuzu yumuşak değil mi?
Cemre'nin bir projektörü var fisher price deniz yıldızı güzel müzikleri de var okyanus sesi, su sesi ve değişik melodiler 15 dk kadar çalıyor onu kucaklayıp uyuyor o nedenle hem müzikli hemde sarılacağı türden bişey arıyordum,bir de benim kızım hiç bişeyi ağzına götürmüyor gariptirki.


septik

kuzu;mekanizma çıkarıldığında yumuşak bir oyuncak.4 farklı melodisi var.okyanus sesi,yağmur sesi vs.şahsi fikirler tabi ki değişebilir.bizim amacımıza uygun oldu.bu çocuktan çocuğa da değişir tabi ki.


Taita

battaniyesi var onu emerek uyuyor


NuPe

ne güzel :)
ama benim kızımın uykuya dalması için yanındaki herneyse onda müzik olması şartt,başka türlü asla uyumuyor...Taita

hmmm eltimin kızının var bir oyuncağı. ipinden çekiyorsun müzik çalıyor ama bildiğin peluş oyuncak gibi de kumaştan (ne saçma bir cümle oldu bir de edebiyatçıyım!) neyse istersen bir sorarım


did

bence bulursanız büyük boyunu almayın küçük boyu daha rahat kavranır büyük boyu biraz tombiş inşallah bir mağazada bulup görerek alırsınız


septik

Hayır, tüylü değil.Yumuşak ama tüylü değil.Yani ağzına alsada bir zararı olmaz.Burada sanki uyku arkadaşı kuzu satıcısı gibi oldum ama kullandığım için bilgi vermek istedim.Yoksa satışlardan bana bir ödenek gelmeyecek:)lacivert0

biz de fisher price ın uykucu denizatı var oğlum pek ilgilenmedi kızım çok seviyor. henüz kucaylayıp onunla yatması için çok erken biz beşiğin tepesine astık gece ışığı ve müziği eşliğinde yatıyor. uyandığında ( gazı yoksa keyfi yerindeyse) bir süre onunla konuşuyor.

geçen gün 5-6 saat görmedi. sonra ortalığa çıkarınca oyuncağını  sevinç çığlıkları attı resmen ama oğlumun hiç dikkatini çekmedi.


serhan

Biz de uyku arkadaşı kuzuyu aldık, hem çok rahatlık hem de zorluk oluyor. Oğuz dalga seslerini dinlemeden çok zor uyuyor. Hep yanımızda taşımak zorunda kalıyoruz. İlk aldığımız bozulduğu için şimdi zürafalısından aldık. Ama artı yönleri de var tabii, alışveriş merkezleri gibi kalabalık ortamlarda bile arabasının içinde sesleri dinleyerek uyuyabiliyor. Bu açıdan tavsiye edebilirim.Cevaplamak için Üye ol