Taşınma

gurkanyucel soruyor: 6

2 aylik bebegimiz var,1-2 ay icinde Adana'ya tasinma durumumuz var,boylesi bir degisiklik cocukta bir travmaya neden olur mu acaba diye endiseleniyorum. Küçük bebegiyle sehir degistiren oldu mu?Bebege etkisi ne yonde oldu?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Ozge

Biz Derin 9 aylikken sehir degistirmistik. Yeni apartman dairesi ona haliyle degisik gelmisti, bakinip durmustu...Esyalari toplarken de yerlestririken de ne oluyor der gibi bakinmisti ama egleniyordu cok, oyle olumsuz bir etki olmadi...yeni evi hic yadirgamadi, esyalar ayni oldugundan belki de...Bence 2 aylik bebek icin cok buyuk bir etkisi olmaz, siz yaninda oldugunuz surece bir sorun yasiyacaginizi sanmam:)


BlogcuAnne

Biz değil şehir, kıta değiştirmiştik. Deniz tam ikinci ayını devirdiği gün Amerika'dan Türkiye'ye göç etmiştik. Bebeğin üzerinde hiçbir etkisi olmadı, o henüz çok küçüktü. Eşyalarımız gemiyle geleceği için yanımıza Pack N Play'ini ve bir iki olmazsa olmazını almıştık. Yatacak bir yeri, gün içinde vakit geçirebileceği infant seat gibi bir koltuğu, bir iki oyuncağı olduğu sürece hiç sorun olacağını sanmıyorum.


inciboncuk

psikolojik olarak etkileneceğini sanmam annesi daha çok küçük ama iklim değişikliği biraz etkileyebilir


gurkanyucel

annesi?:)


Saduman

sanırım etkilenmiyorlar,can 19 günlükken istanbuldan malatya ya gitmek zorunda kalmıştık, üç ay köyde kalmıştık;zaten gaz dönemi olduğu için pek başka birşeyden etkilendiğini gözlemleyemedik,üstelik baba da ayda bir felan  görüyordu. ama öncelik olarak bebeğin acil ihtiyaçlarını belirlemeniz lazım anne sütüylede besleniyor olsada biz steril edilmiş biberon,ayına uygun devam maması.sıcak suyla dolu termos,iki üç tane de emzik ,alt değiştirme malzemelerini uçak yolculuğuiçin yanımıza almıştık.diğer ihtiyaçlarda uyuyabileceği konfrlu vu güvenli bir yatak ateş düşürücü,ishale karşı ilaç vb ilaçları,derece, böcek ısırıklarına karşın kaşıntı kalemide almıştık(sanırım adana için de buna benzer bir önlem almanız lazım sivri sineklere karşı) .bu gibi şeyler,  ozamanlar bebek taşıma sistemimiz henüz yoktu sadece o konuda çok zorlanmıştım.hava değişikli iyi gelecek bebiğinize. kolay gelsin


eddacelik

Bizde Egetur Nakliyat ile İzmir'den İstanbul'a taşındık. Kendilerinden çok memnun kaldık. Daha önce Eşimin çalıştığı firma ayarlama yapmıştı taşımamızı ve hiç memnun kalmamıştık. Bu kez bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Egetur'u seçtik ve çok da memnun kaldık. İstanbul'da da yerleri var diye biliyorum. isteyen bu firma ile görüşebilir. web siteleri www.egeturevdeneve.com.tr  Cevaplamak için Üye ol