vicdan azabı

esra soruyor: 5

merhaba arkadaşlar;eşimin hekim olması sebebiyle elazığ da mecburi hizmet için kalıyoruz 2 sene daha burda olucaz sağolsunlar ne annem ne kayınvaldem yaklaşık 1,5 senedir kapımızı çalmadılar hep bir bahaneleri vardı allaha havale ediyorum neyse...oğlum 18 aylık ve kıpır kıpır sabahları 2 aydır saat 6 da uyanıyor ben gece evi toplayıp sütünü içiriyorum ve saat 2 oluyor ben de şöyle bir çözüm buldum oyucaklarını akşam yatmadan yere koyuyorum ya da odasının kapısını açıyorum ve evi güvenli hale getirip 1 saat falan uyuyorum ancak bunu yaptığım için kendimi suçluyorum ne bileyim işte ...eşimin nöbetleri oluyor çoğu zaman yalnızım bir yardımcı düşünemiyorum evde olduğum için yardımcı fikri biraz tuhaf geliyor işe geri dönmek için 3 yaşı bekliyorum ama durumum zor... ne yapmalıyım benim gibi olanlar var mı? bir de bu oğlum uyanıkken benim uyuma durumum oğlumu etkiler mi ilgisiz kaldığını düşünür mü?nasıl olur fikirlerinize ihtiyacım var ya da evdeyken yardımcı nasıl olur?fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


esra

Bu tarife uyan benim oğlum:)o yüzden ikizlerim olduğunu düşündü arkadaşlarım :))ben yardımcı araştırmasına girdim ve pazartesi bir görüşme ayarladık bakalım hayırlısı olur inşallah gelişmeleri yazarım...


ozguranne

Esra, isminizin yaninda iki kutucuk var, o nedenle ikiz gibi duruyor. Ilk anda ben de oyle sandim. Isterseniz birini kaldirin. selamlar.


esra


ah evet teşekkürler özgüranne:)artık tek oğlum var...


nesejoy

esra, eger maddi olarak sorun yoksa derhal yardimci edin derim. benim bir donem hergun gelen yardimcim vardi. o kadar guzel birsey ki anlatamam. 

ben tam gun almiyordum. daha cok ev islerini yaptiriyordum. sabah 10 da gelip 3te gidiyordu ki 5 saatte evin tum isi bitiyordu arada kizimla da ilgileniyordu. belki bu sekilde yarim gunluk bir yardimci bulabilirsin. evin isleri bitmis olunca sen de gecenin bir yarisi yatmak zorunda kalmazsin. 
doguda, mecburi hizmette, yalniz basina olmak yeterince zor zaten kendini daha fazla zorlama bence. gerekttiginde oglani birakip 1 saat disari ciksan sana o kadar iyi gelir ki.


baharyavuz

Bence kesinlikle bir yardımcı edinin. Siz şimdi vicdan azabı çekiyorsunuz, ya siz uyurken başına birşey gelse, düşse dizini acıtsa, bi yeri kanasa daha fazla vicdan azabı çekersiniz. Kızım dün herzaman çıktığı yükseltiye çıkıp musluğu açıp bişeyler yıkarken yere düşmüş, anne gel, anne gel diye bağırıyor, yanına gittim, sen yanımda olsaydın beni tutardın değilmi anne, ben düşmezdim diye hemen duygu sömürüsü yaptı. Bende ağlamaklı evet canım tutardım dedim. Ve hiç bir yerine birşey olmamıştı bu sömürüyü yaparken. :) Hİç riske atmayın derim.
Cevaplamak için Üye ol