Çocuk sütleri hakkında bilgi

FatmaDamyan soruyor: 4

Çocuk sütlerini hangi aydan itibaren vermeliyiz? 
 
 Örneğin pınar çocuk sütü gibi sütleri hangi aydan itibaren kullanmalıyım.Kızım 16 aylık ve hala az da olsa benden emiyor , mamalarını devam sütü kullanarak hazırlıyorum ama yeterli olup olmadığı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. :)

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


mert_mert

genelde emen çoçuklar süt içmiyor yani çevremde gördüklerime dayanarak sölüyorum..yiğenim mesela süt delisi çok sever ama kardeşi ağzına sürmez..ben süt içsede yoğurtlu çorba hergün olur bir öğün..ama sütün fazlasıda iyi değil böbrekde kum yapıyor kalsiyum fazlası:(((


nilinmasali

Emziriyorum ve toz devam sütü veriyorum özelilkle diş dönemlerinde sadece süt içiyor o yüzdende günlük miktar 1000 ml civarını buluyor,bu miktarlarda inek sütü veremeyeceğim için alternatiflere yönelmiş durumdayım 6. aydan beri sütlü corbalarda  ve muhallebi tarzı yiyeceklerde pınarın +6 ay için olan sütünü kullandım,12. ay itibarıylada 1 yas için olanına gectik


suede

Dana sucuk diye tavuk satan cocuk sutu diye kimbilir ne satiyodur. 1 yasindan sonra taze guvenilir inek sutunden gerisi yalan bence .


besgi

fatmadamyam, çilekli çocuk sütlerinin içinde karmin isimli renklendirici var. bu boyanın çocuklarda alerjen olduğu ve hiperaktiviteya yol açabileceği bilindiği için, ayrıca böcekten elde edildiği ve insan psikolojisine uygun olmadığı için kullanılmamalı. (pınar süt bitkisel boyaya geçti, geçen hafta üretimde kullandılar, haftaya piyasaya sürerler, artık pınar çilekli kullanabilirsiniz, ama üzerine bakın "likopen" yazanı alın) muzlu ve kakaolu sütlerde katkı açısından pek sorun yok. ama bu, 1 yaşından sonra kuralını değiştirmez elbette.

öptüm herkesi.
Cevaplamak için Üye ol