Emzik bağımlılığı

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


bnycan

Bende sadece uyurken veririm


Melody

Bizim doktorumuz 2 yaşından önce bırakmalı demişti. Benim kızım sadece uyurken istiyordu ve geceleri sadece emzik için uyanıyordu. Ben de kızıma 20 ay civarındayken bıraktırdım. Önceleri 2-3 emziği oluyordu ve onları dönüşümlü kullanıyorduk. Bırakmaya yakın sadece tek emziği verdim ve önceden iğne ile emziği birkaç yerinden deldim. Zamanla emzik eskimeye ve delik yerlerinden parçalanmaya başladı ama kızım ısrarla emmeyi sürdürüyordu. Ben de ona sürekli bu emzik eskiyor artık, istediğin zaman onu atabilirsin diyordum. Bu arada o bazen sinirlenip emziği ağzından çıkartıyor ve ağlıyordu ama ben başka emzik yok maalesef diyordum. Sonunda bir akşam pes etti ve bunu atalım dedi. Çöp kutusuna kendisi attı. O günden sonra da bir daha emzik istemedi. Sadece ilk zamanlar uyumaya çalışırken 'ben emziğimi çöpe attım, kötü olmuştu' gibi şeyler söylüyordu. Biz de ona sürekli sen artık büyüdün, abla oldun, artık ihtiyacın yok diyorduk. Kısa bir süre sonra o da bitti zaten.


polen

ne kadar geç bırakırsanız o kadar zor oluyor bırakmak.emzikle biberonlardan da kurtulun bence,büyük rahatlık oluyor.


eyluldamla

Bende kızıma emziği 18 aylıkken bıraktırdım.18 ay ve üzeri bağımlılıkları artıyor.Çocucuğun emme güdüsü 1,5 yaşına kadar tatmin edilmesi yeterlidir.İlerisi çocuğa zarar verebilir.Ben 1 günde unuttrudum.Bütün emzikleri ve emziği hatırlatan herşeyi ortadan kaldırdım.Böylece daha kolay oldu unutması.Emzik kullanırken geceleri ağzından düşünce hemen uyanıyordu.Şimdi gece 10 sabah 9 hiç uyanmaz:)Hem siz hemde çocuğunuz rahat edersiniz.


smurfs

Kesinlikle kararlı olun bizdede kızım emziğini düşürdü bir gece ve bulamadık bende tek emziğe düşmüştüm o sıralar biraktirma kararim vardi joker magzasina girmiştik orda yenisini istedi ama malesef ordaki abla biz artık büyüdüğümüz için bize emzik satmadı ;-)))


poseidon

benim annem de emzik emdigi icin istahsiz ve zayif kalmims demisti. emzikle zayiflik arasindaki korralasyonu bilmiyorum isin asli ama benim oglumda 3 emzikle birlikte yatar emzigi herseyiyidi biz bu sekilde biraktirdik: http://sudagidan.blogspot.ch/2012/08/yusufun-25-emzik-birakma-macerasi.htmlCevaplamak için Üye ol