Kanama..

papish soruyor: 9

merhaba..

dokuz haftalık gebeyim..geçen hafta ki kontrolde bebeğim 15mmlik kalp atımı aldılar .yalnız gebelik kesesi komşuluğunda 21mmlik kanama alanı mevcutmuş.ama her hangi bir şikayetim yok.dr.iş yapma,ağır kaldırma,yola gitme gibi yasaklar getirdi..bu tarz bir şey yaşayan oldu mu..
selamlar..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ema

Benim 6mm di kanama alanı ama hiç bir şikayetim olmadan ve hiç dikkat etmeden(normal hamilelik süreci)41 haftayı doldurdum.Progestan filan verdi doktorum ama 1 kutu bile içmedim.


nisa06

ben mütemadiyen kanayarak doğurdum canım


Cansu88

Kanamam 5ay sürdü okadar çok olmuştu ki sabah eşim uyandığında beni baygın yatağına kan içinde buldu Zor günler tabi ama geçti bitti progesteron ilaç ve iğne oldum 5ay hiç kalkmadim 20kg aldım ama değdi maşallahki 42.haftada doğmak istemeyen bi oğlum var şimdi çok şükür


versus

Aynen ben de yaşadım bu durumu ilk haftalar. Progestan içtim hatta bir kere iğne bile oldum. Aslında çok işe yaradığından değil, düşecekse zaten bir anomali vardır ve düşer, ama biz yine de tutunması için elimizden geleni yapıyoruz demişti doktor. 

Sonra geçti tamamen ve sorunsuz bir hamilelik yaşadım.
Doktorun dediği gibi, iş yapmayın bol bol dinlenin, inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız yavrunuzu.Papaya

Benim de yasadigim bir sorundu. Tamamen gecmesi yeri ve buyuklugune gore uzun surebiliyor. Ama bebekte kalici olarak kesinlikle hasar birakmadigini gorustugum tum doktorlar soyledi. Birkac hafta erken doguma sebep olabilecegi soylenir aklinizda olsun. Acil sifalar dilerim.


Aysegul_

bende de 5. haftada kese komşuluğunda kanama gördüler, boyutunu hatırlamıyorum. sadece içerde. dışarıya herhangi bir şey yoktu. bol su önerildi. 2 hafta sonrakli kontrolde kaybolmuştu. ama tabi gebelik haftam daha erkendi 9. hafta ile ilgili bilgim yok. geçmiş olsun.


Papaya

Yazmayi unutmusum, benim disariya da kanama olmustu.


ilke_esma

merhaba, benim de 6.haftamda kahverengi akıntılarım ve kırmızı pıhtı şeklinde parça akıntılarım vardı. doktor sizdeki gibi bir kanama alanından bahsetmedi, içerde biriken kirli kanı atıyor olabilirsin dedi ama progestan verdi yine de. kullandım kanama bitene kadar. bir hafta devam etti kanama. ben de sürekli yattım. sonra kanama bitince ilacı da bıraktım ve tekrar etmedi çok şükür. inşallah sizin de önemli bir durum değildir, ağrınız falan da yok sanırım. geçmiş olsun.


hbayildirim

benimde 10. haftamda doktor kanama alanı görmüştü , 12. haftamda ilk kanamamı yaşadım, iğne yaptılar 1 gün hastanede kaldım ve 10 gün progesteron kullandım, 10 gün sonra doktor ilacı bırakabilirsin sorun yok dedi, 15. haftada tekrar oldukça yoğun bir kanamayla hastaneye gittim tekrar iğne 2 gece hastane devamında dozu artan progesteron ama kanama durmadı ve 1 ay boyunca bu kanamayla yattım, sadece tuvalet için kalktım,
   şimdi dünyalar tatlısı bir oğlum var, sizde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah


Cevaplamak için Üye ol