İlaç verirken

sushi soruyor: 10

Bebeğim hafta sonu ateşlendi. Pazartesi günü doktora gittik ilaç verdi. Ama ilaçları vermek mümkün olmuyor. Ağzını kapatıyor ağlıyor. Eşimde vermeyelim üzülmesin diyor. Yemekde de aynısı başladı ağzını kapatıyor. Umarım bu huyu değişir. İlaç verirken tavsiyeniz var mı

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Aysegul_

enjektörle vermek. yine de içmiyorsa biraz sadistçe bir yöntem tarif edeyim. burnunu kapatıp ellerini tutup enjektörle yanağın iç arkasına doğru veriyorsun bir kaç seferde. burnu tıkalı olduğu için yutmak zorunda kalıyor ilacı. ilaç ziyan olmuyor.
ben böyle veriyorum açıkçası, eğer reddederse ilacı. ancak incitmeden, hep tatlı sözle okşayarak severek, senin iyiliğin için iyileşmen için diyerek veriyorum. bizimki genelde çok hasta olduğu ilk 1 2 gün itiraz edip sonraki günler problemsiz içiyor. ama asla kaşıkla içmez, hep enjektörle veririm.
yemek yememesi hastalığın ve ilaçların yaptığı iştahsızlıktan da olabilir.


maramara

sevdıgı bır yıyecege karıstırmamanı tavsıye ederım. o zaman o yıyecekten tıksınıyormus ve bundan sonrakı vereceklerıne de acaba ıcınde baska bır sey var mıdır endısesı oluyormus. ne yapacagının degıl ama ne yapmamalısının cevabı oldu bu bıraz. gerekırse zorla da olsa ıcırmelısın bence cunku hastalıgının ılerlememesı gerekır. sımdı uzulmesın dıyor babalar ama hastalık ılerlerse daha buyuk uzuntuler olur allah korusun. bu sıcaklarda yemek konusunda ısrarcı olunmayabılır, bol bol su en onemlısı o. ılacta ıhmale gelmez,hele de antıbıyotık ıse mutlaka saatlı verılmelı dıye dusunuyorum. allahım acıl sıfalar versın tum hastalarımıza....


sushi

Enjektör aklıma gelmemişti onu deneyeceğim. Teşekkürler


atlio

damlalıkla verebilirsiniz belki


sushi

Enjektörle verdim kustu:(julyasia

kızımda ilaç içmiyordu. en son uykuda verme yöntemini keşfettim

emziğini ağzına verir gibi yapıyorum uykuda bile olsa açıyor ağzını. sonra ilacı veriyorum.
uykuda bile olsa sinirleniyor ama en azından ilacı dökmeden vermiş oluyorum. yoksa hayatta ağzını açmıyor.


Aysegul_

hadi yaa kustu mu hay allah :( benim hiç başıma gelmedi. azar azar, mesela 3 seferde filan, yanak içine doğru veriyorum ben. her seferinde yutkunduktan sonra bir daha veriyorum. direkt arkaya doğru mu gitti acaba??


julyasia

ayşegül bende enjektörü denemiştim kızım da kusmuştu. ilaçtan tiksinince nasıl verirsen ver kusuyorlar malesef :((

SelmaOnurEmre

Ben de ne zaman aysegul un dediği gibi direk arkaya püskürtürsem kusuyor. Ama yandan 2-3 defada azar azar verince kusmuyor.


Aysegul_

evet bence bir de tarif ettiğim gibi deneyin. arkaya doğru veriyorsanız kusma refleksi uyarılıyordur. yine de kusuyorsa yapacak bişi yok.


Cevaplamak için Üye ol