Memeden kestim ama pişman oldum geri dönmek istiyorum yardım edermisniz?

fleez soruyor: 10

benim kızım 16 aylık ve üç gün önce memeden kestim, yemek yemiyordu sürekli emmek istiyordu geceleri memede uyuyordu vs... ancak üç gündür perişan oldum sürekli ağlıyoruz, ben ondan daha çok ağlıyorum çünkü hiç bir şey yamaz oldu, süt asla içmiyor, ayran içerdi önceden şimdi alıp yere atıyor herşeyi, çıldırmak üzereyim geri dönsem çok mu saçma bir davranış olur??

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


ipekkusgoz

Saçma dediğiniz kime göre neye göre .3 gündür ikiniz de özellikle o bu durumdaysa ben olsam dönerdim.16 ay eğer her iki taraf da istiyorsa ve süt de varsa erken değil mi?.2 yaşına yaklaşmış olsanız zaten bir ay sonra bırakacaktık der sıkarsınız dişinizi ama daha 6 ay gibi bir süre var.Bilmiyorum ben 2 yaşına kadar emzirme taraftarı olduğum için bu yönde cevap vermiş olabilirim.


CokBilmis

Ben kestikten 6 ay sonra tekrar başlayanı bile gördüm. Karar sizin kararınız...


melihece

ben de 2 yasına kadar emzirme taraftarıyım ki öyle yapmayı planlıyorum bence yol yakınken dönün zira ben dönerdim 


fattololo

ben 22 aylikken kestim, hic zorlanmadik, sonra 2-3 ay emmedi, birden tekrar istedi verdim, sutum de geldi. 1-2 ay emdi yine birakti. 2 haftadir emmiyordu dun yine emdi gerci. memeler onun emrine amade ne isterse oyle yapsin.

memeden kesince yemek yiyecek diye birsey yok, yemiyorsa baska bir sebebi de olabilir, baska cozumler bulmak lazim. kilo alimi iyi mi?


annevebebisi

oglum tam 2 yasinda iken, babadan uzak 1 ay gecirmistik. dondugumuzde babasini cok ozlediginden, emerek uyumayi birakti, babasiyla uyumaya basladi. meme biraktirmak icin cok uygun bir zamandi, zaten bir tek uyurken emiyordu vs. Ben de 5 gun vermedim, o da istemedi.  O hazirdi ama ben degildim, 5 gun sonra yeniden basladik :) 4 ay sonra, ikimiz de hazirken biraktirdim.. zaten gunde 1 kere emiyordu, tek taraftan. sut bitti dedim, gayet kolay kabullendi..

sutun hala vardir, donmek istiyorsan hic durma, don derim..

bir de gecenlerde ogrendim ki; 2. yilin sonunda, tipki bebekler ilk dogduklari zamanlardaki gibi cok besleyici, cok cok faydali bir uretim oluyormus. collostrum gibi bir sut geliyormus. bagisiklik sistemi icin onemli olan, ve sadece 2. yil dolumunda oluyormus bu uretim. o yuzden onu da kacirmayin derim, hazir bu kadar beklemisken.. nacizane.ipekkusgoz

Gerçekten mi annevebebisi, ben bunu hiç duymamıştım. İnşallah biz de yakalarız:), teşekkürler


melihece

ben de cok sasırdım ilk kez duyuyorum


fleez

annevebebisi  peki 4 gün emzirmeince memedeki süt bozulmuyormu annem öyle bişeler dedi, gerçi ben yarım çay bardağı kadar akşamları sağdım mecburen şiş diye o miktar yeterli acabaozgu_naz

ben 22 ay sonunda bıraktım.kızım hazırmış hiç zorlanmadı ama ben 1 ay ağladım desem yeridir.travma oldu bende bu durum.ben gece uykuları yüzünde kestim.zira saat başı uyanıyordu.uyku kalitesimiz sıfırdı.şimdi sadece bir kez su için uyanıyor.şuan bile geri  dönebilirim emzirmeye ama bırakma sürecinde çok sıkıntı çekti vucüdum.sütüm hala var.ve bu durum 6 ay kadar devam eder dedi doktorum.16 ay erken biraz da.

 

 


CokBilmis

Memedeki süt bozulmaz. Anneler de amma çok biliyor :)Cevaplamak için Üye ol