Aniden başlayan biberon reddi? Anne sütünü nasıl vericem şimdi ben?

cypsun soruyor: 6

Merhabalar, memeyi reddeden istahsiz kızıma aylardır biberonda anne sutu verdim. Uykuda ve uyanıkken.

Son zamanlarda düzenimiz şöyleydi; sabah kahvalti, 2-3 saat sıra yoğurt. Öğlen etli bı yemek, yaklaşık yarım saat sonra 200 ml kadar süt, aksam yine yemek, sonra yine 300 ml kadar süt...

Dün gece defalarca hickirarak aglayarak uyandı, megerse burnu tumalıyız. Sabah akıntı ve hapsuruk geldi, hafif de öksürük... Bu arada da ne uykuda ne uyanıkken biberon alıyor! Defalarca denedim. 10atlik bebegim, bir kez daha böyle hasta olmuştu ve yüne bütün duzeni altüst olmuştu.

Neden boyle oluyor? Ben bütün zorluklarına rağmen süt sagip ona vermek istiyordum.. Ne yani süt maceramız burda bitti mı? Biberon tekrar alır mı?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ipekkusgoz

Ben şu an rahatsızlığından dolayı biberonu reddettiğini düşünerek kaşık ya da bardak dedim. Ama eğer sizin sütünüzü hiç bir şekilde almıyorsa ya da bundan sonra almayacaksa (benim oğlum da almamıştı) süte keçiboynuzu tozu karıştırarak vermeyi deneyebilirsiniz. Bizde işe yaramıştı.


MCA

burun tıkanıklığı için cold mix ve iliadin pediatrik sprey kullanıyorum ben, otri bebe nazal burun aspiratörü ile çekiyorum. tıkanıkken emmeden soğur bebekler normal yani. yalnız benim kızım hiç 200-300 lük süt içmedi. max 150 cc o da çok açsa. biberon almıyorsa kaşık, bardak yada pipet deneyebilirsiniz.


didemehmet

benimki belki toplamda 150 200 cc yi anca alıyordur :(( hiç şöyle doya doya emmiyor :(( zaten 4 aydır kilo alımı da durdu.


dincelay

Benim büyük kızımın biberonla hiç arası yoktu, o aylarda pipetle içerdi sütünü. Bir deneyin isterseniz. Ama ilk başta çekmeyi bilmediği için yumuşak, sıkınca pipete sütün gidebileceği bir kap bulmanın gerekli


tuguvenc

Otribebeyle biz zorla temizledik hastayken oğlumun burnunu. Beş dakika ağlıyor ama sonra cok rahatlıyor.


cypsun

İlk reddedişten sonra 1 hafta kadar aldı biberon. Ama dün sadece 100 ml içti toplamda o da uyurken... Yani dün ve bugün hiç içmedi.

Dr browns idi biberonumuz ben genişletmiştim deliğini, burada, Kıbrıs'ta 9+ biberon ucu bulamamıştım. Son günlerde bir genişleme oldu sanırım bu uçta, burnu da tıkalıydı. Birkaç kez süt boğazına kaçtı. Bu nedenle zaten mesafeli olduğu biberona bir tepki mi oluştu acaba ? Çünkü hiç açmıyor ağzını biberon ağzına yaklaştığında ağlamaya başlıyor:(
Cevaplamak için Üye ol