Hamilelik öncesi özel sağlık sigortası

emp soruyor: 10

hamilelik öncesi özel sağlık sigortası yaptıran, tavsiye eden etmeyen var mı?

ilk doğumumu özel bir hastanede yaptım. yeni açıldığı için sgk ile anlaşmaları yoktu. bütün masrafları cebimizden ödedik. ikinci bebek öncesi sigorta yaptırmayı düşündüm. henüz hamile değilim..

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


annekuzu

sağlık sigortası da aynı hesaba geliyo, 1 sene poliçeniz olacak sonra hamile kalacaksınız.
yani 3.poliçede doğum yapıyorsunuz, avantajı da doğum parasını taksit taksit ödemiş oluyorsunuz diye düşünüyorum. benim öyle oldu çünkü.


aakin

İki kez poliçe ödemek zorunda oldugun icin ayni hesaba geliyor. Eger orta karar bir özel hastanede yapacaksaniz bence gerek yok. Ama iyi bir hastane olsun (amerikan, alman vs..) diyorsaniz avantajli olabilir.


yoseduru

Bende bi kaç ay önce araştırdım ama maliyeti fazla oldu  ilk yıl 1800 gibi rakam ödüyosunuz ilk 6ay hamile kalamıyosunuz sonra sonra 2 yıl tekrar zam gelip 1800 lü rakamdandan fazla 2400 lerde bi rakam ödeyip sigortayı yeniliyosunuz buarada dogumdan sonra bide hastenede bebek için yapılan masraflarıda cebinizden ödüyosunuz oda yaklasık 600-100 arası değişıyo ve sonunda yaklaşık 5000 gibi rakam çıkıyo ve bu fiyatlarda istnabul hariç fiyatlar :)tercih sizin
ben ilk dogumumda da yaklaşık 4 yıl önce özel sağlık sigortası yaptırmıstım ilk yıl 650 ikinci yıl 960 civarında hastaneye de bebek için 1000 lira gibi rakam verip 2500  e süper bi hastenede doğumumu gercekleştırmıştım şimdi 2 .düşünüyorum ama fazla maliyetli diye vazgectim ayrıca simdi yeni hastenelerde açıldı bulunduğum yerde  oyuzdende daha rahatım tabii                                                                                                                 kısaca önce bulunduğunuz yerdeki hastane ve dr.ları arastırın derim


gesnur

ben yaptırdım. toplamda 1400 lira ödedim. ama doğumum medicana ankarada idi. nerden baksan 4000 lira civarı tutacaktı. ben baya bi karlı çıktım bıu işten yani:)


emp

ben ilk doğumumda çok sevdiğim ve güvendiğim doktorumu, özel hastaneye dışarıdan getirttim. tabi ek masraflarımız çok oldu. hastane yeni açılmıştı sgk ile anlaşma yapmamışlardı. ameliyathane , oda, personel, malzeme, haricen doktora doğum ücreti vb ödedik.indirim de yaptılar yani hakkını yemeyeyim.  şimdi aynı hastanenin anlaşması var. ama ben yine kendi doktorumu isterim. sadece doğum değil aynı anda miyom ameliyati da yaptı bana. ikinci kısmet olursa yine miyom ve doğum operasyonu aynı anda yapılacak gibi.maliyet artıyor bu durumda. karar veremedim. cevriye

Ben de düşünmüştüm ama hesapladığımda doğum ücretinden fazla bir ücret çıkmıştı. Ben de doğumda aynı sizin gibi yaptım, doktorumu dışarıdan getirttim özel hastaneye. Böyle olunca hastaneye fazla doğum parası ödedim, yani kendi doktorları yapsa daha az ücret alıyorlardı, bir de kendi doktoruma ekstra bir para ödedim. Ama toplamda yine de sigorta parasından daha az ödedim. 


Peerren

Allianz Sigorta'dan (12 aylık ) hamile kalmadan önce yaptırdım ilk 5 ay hamile kalmamak gerekiyor, bu nedenle 2 kez yaptırmanız gerekli. 


Kontroller için gideceğiniz DR, ve seçtiğiniz hastanenin doğum fiyatlarını öğrenirseniz birde Sigortam.net adresinden bilgi amaçlı bir sigorta örneği alırsanız karşılaştırma yapma şansınız olabilir.
Şimdiden hayırlı olsun inş :)
  


jildando

ben ilkinden cok once yaptırmıştım zaten, ilk yaptırdığımda yatarak ve ayakta olmak üzere bayağı kapsamlı yaptırdım. Doğumlarımı metropolitan da yaptım, hastaneye ne ödendiğini bile bilmiyorum, ben sadece kızımda sarılık başlangıcı olduğu için bir gecelik fototerapi ( güneş ışığı tedavisi, yanlış hatırlamış olabilirim adını) için bir ödeme yaptım, oğlumda da sünnet ödedim ama onu da indirimli ödedim.
Kızımdan önce bir bebek kaybetmiştim, ona hem cvs, hem amniyosentez yapılmıştı, kızımda da amniyosentez yapıldı, onları ödediler, ayrıca doktorumun da %60 ını ödediler. Doğumda da doktor dışarıdan olunca onun doğum ücretinin de büyükçe bir kısmını onlar ödedi.
Oğlumda poliçemi değiştirip sadece yatarak aldım. Doktorumun doğum ücretini gene ödediler, hastane de birşey almadı bizden.
Çocuklarda doğduktan 15 gün sonra poliçeme dahil oldular, bende oğlum doğduktan sonra doğum poliçesini iptal ettim o yuzden artık daha az ödüyorum, ama çocukların göz kontrolü dahil hastane ile yaptığımız her işlemde % 50 ye yakın indirim alıyoruz şimdi de.
Allianz sigortadan yaptırmıştım bu arada.
Biraz uzun anlattım galiba ama, sonuç olarak ben memnunum yaptırdığıma.silky

Is yerim bana, esime ve kızıma saglık sigortası yaptırdıgı halde 12 senedir allianz sigortadan yatarak tedaviyi ve dogumu sınırsız kapsayan saglık sigortamız var. Saglık sigortasını  sadece dogum icin degil, basımıza gelebilecek tum hastalıklar icin yaptırmak gerekiyor bence. kesintisiz saglık sigortası yaptırdıgınızda bir kac sene sonra omur boyu yenileme garantiside alıyorsunuz ve ne hastalıgınız cıkarsa cıksın maliyeti ne olursa olsun sizi kapsam dısı birakamıyorlar. ozellikle yaslılıgımız icin bir yatırım olarak goruyorum.  Dogumumu ise maslaktaki acıbadem hastanesinde yaptım, ayrıca asırı mide bulantıları nedeniyle hamileligimin ilk 4 ayında 4 defa hastanede yatmam gerekti. tum bu surecte saglık sigortası sayesinde hic para odemedik. saglık sigortası yaptirmayı kesinlikle tavsiye ederim.


revve

Hatice,  bende alianz sigortalıyım ilk 5 ay hamile kalmama şartı var..Cevaplamak için Üye ol