5 aylık bebeğinizle nasıl vakit geçiriyorsunuz?

agathis soruyor: 7

Merhaba, beş aylık bebeğinizle evde neler yapıyorsunuz? Benim bebeğim hareketli ama tek başına vakit geçirmeyi sevmiyor. 15 dk baby gymle fonda müzikle oyalanıyor sonra bağırmaya başlıyor sıkıldım diye. Henüz oyun halısında da oyalanamıyor çünkü emekleyemiyor,oturamıyor da...Sürekli kucakta gezdiriyorum evin bir yerinden bir yerine. Tek tek aynalara bakıyoruz...Siz ne durumdasınız???

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


basakboran

konuyla alakalı değil ama bebeğiniz ayaklarını basıyormu


BASKAR

benim kızım da jimnastik halısında çok fazla durmayı sevmiyor, hele ki tek başına ama bir şekilde sizde yanına oturun ve dikkatini çekmeye çalışın farklı şekillerde yatırın ben öyle yapıyorum destek minderi ile oturtup eline oyuncaklarını vermeye çalışıyorum bizim de anane babanne şehirdışında arada gelip gidiyorlar tam ben alıştırıyorum huyu değişiyor yüzüstü yatmayı sevmiyor yan dönmüyor hergün bu pozisyonlar denemeye devam her bebeğin huyu farklı çabalamaya devam edeceğim...


pearly

anlattıklarınız bana o kadar tanıdık ki :) biz de aynı şeyleri yaşıyoruz. oturmaya ve emeklemeye başladığında umarım bu kucak bağımlılığı azalır.

biz şu aralar şarkı dinlemeyi çok seviyoruz. özellikle de "arı vız vız" şarkısını :)  ben de şarkıya eşlik edip dans ediyorum. inci çok keyif alıyor. elini kolunu sallayıp o da kendince eşlik ediyor :)agathis

Bizim rutin günümüzde Batuhan sabahları yatağı üstüne koyduğum cimnastik aletiyle güne başlıyor. Tabii her tarafına olur da dönüp düşer diye engel koyuyorum. Bacaklarını kaldırıp indiriyor kafasını kaldırıp oturmaya çalışıyor,sarkan oyuncakları kemirmeye çalışıyor.Yan dönüyor. Sırtüstü gayet iyiyiz ama ben onu yüzüstü durmaya pek alıştırmadım baştan beri. Yüzüstü yatırdığımda kafasını kaldırıp kollarıyla destek alıp beline kadar kalkıyor ama hemen düşüyor kafası. Öyle olunca da sıkılıyor haliyle. Ben de az az yaptırıyorum. Zamanla daha güçlenecek kolları. Denemeye devam...

Onun dışında bir mama sadalyesi aldım - 3 tane yatış pozisyonu var-Oturtmuyorum daha ama kafa sürekli havada,oturmak istiyo. Orda da sıkılıyoruz. Ana kucağında oturma denemeleri yapıyoruz,popomuzu kaydırarak aşağı atlamaya çalışıyoruz. 
Kısacası en sevdiği şey kucak..Ve ne zaman vazgeçecek bilmiyorum. Üstelik bir de sadece kucakta uyuyoruz.


elizey

merhaba beni kızım da 5 aylık oyun halısı sadece15 dakika sonra gel beni al eyle diye tizzz çığlıklar atyor  aynalar , kanguruya takıp eve işlenmek vee mutlak sohbete bayılıyor:)


CokBilmis

Kucağınızı mı seviyor, yoksa kucağınızdayken gördüğü şeyleri mi seviyor?

Bazı bebekler gerçekten de ten temasına bayılıyorlar. Ama bazı bebekler aslında ten temasını değil de normal insan boyutunda etrafı gözlemlemeyi ve normal insan hayatına katılmayı seviyorlar.

Sizinki hangi model? :)


agathis

Evet sanırım yukarıda olmak istiyor, sohbet etmek, masada oturup yemek yemek, ve ilgi-sürekli ilgi onda olmalı:)) İki kişi konuşuyorken o da birimizin kucağındayken kahkahalarıyla dikkati üstüne çekiyor. Eğer oyun halısındaysa veya mama sandalyesinde birisi başında durup onunla konuşursa güldürürse buna bayılıyor,hiç sıkılmıyor o zaman.

Ama uyku konusuna gelince kucakta olduğunu biliyor ve daha derin uyuyor. Kucaktayken top patlasa uyanmaz:)))
Şimdi yakınlarını tanıyor, yabancıların kucağına asla gitmiyor. Beni görünce yaptığı sevinç gösterileri ise her şeye değiyor. Bu aylarda çok ama çooook tatlı oluyorlar öyle değil mi?Cevaplamak için Üye ol