memeden kesildikten sora geceleri beslenme

jamila soruyor: 8

selamlar bizim bebiş 14 aylık memeden kesmeyi karar verdim 2 gündür gündüzleri emzirmiyorum şimdide geceleri napıcam diye düşünüyorum mutlaka ağlar dayanıcaz tabi ,ben şunu sorucam .... geceleri biberonla sütü veririm ama soğmaması için napıyorsunuz aceba ? cevap yazarsanız çok sevinirim SAYGILAR !

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


SelmaOnurEmre

Arkadaşlar jamila arkadaşımız Kırgızistan kökenli. Dolayısıyla mmmmm senin de dediğin gibi bu iş biraz da kültür meselesi. Kendisi öyle uygun görmüş.

Dini konularda yorum yapmak site kurallarına aykırı olduğu için o konuda yorum yapmayacağım.İnternette ufak bir aramayla bu konudaki hükümlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Amerikan Pediatri Kuruluşu'nun yaptığı araştırma neticesinde 1-2 yaş arası anne sütü alan çocukların zeka seviyelerinin almayanlara göre birkaç puan daha arttığı gözlenmiş. Daha da ileri gidip dünyadaki tüm dahilerin 1-2 yaş arası anne sütü alan kişiler olduğu iddia edilmiş. Ne kadar doğru bilemiyorum, tabii ki her 2 yaşına kadar anne sütü alan çocuğun dahi olduğu iddia edilemez. 

Ben sadece şöyle düşünüyorum çocuk çok isteyerek severek emiyorsa 2 yaşa kadar anne sütü almak onun hakkı. Sonrasında da kesinlikle ikna yöntemi kullanılarak bıraktırılmaya çalışılmalı. Yok kendi bırakıyorsa tabii ki zorla emziremezsiniz.


mmmmm

aaa ciddi misin ulkeryildizi? bilmiyordum bunu. bir yandan da dusunuyorum emzirmek dini bir konu degil ki. yani "namazi nasil kilayim" diye konusuyor degiliz bebislerin emzirmesini konusuyoruz. insanlar da emzirirken dini sebeplerden veya bilimsel sebeplerden veya orf adetlerden dolayi emziriyor/emzirmiyor. yani ben simdi soyle mi diyeyim "ben 2 yasina kadar emzirmek istiyorum ama nedenini soyleyemem, cunku site kurallarina aykiri" komik olmaz mi?


ssibel

ben daha yeni kestim.6-7 gün oldu.(17 aylık).çok ama çok düşkün bir bebekti memeye.bende şöyle yaptım;
bir ay  gündüz hiç meme vermedim.geceleri hep verdim.bazen sabaha kadar keyif yaptı.zor bela olsa da gündüz uykusunda biberona alıştırdım.tabi ilk 10 gün içiremedim.kucakta uyuttum.bir ay sonra bir gece uykusundan uyandı ve babası biberonu verdi ve oda kana kana içti.ben o gece uyuyamadım şaşkınlıktan.o günden beri hep biberon azıcık içiyor ve sonra bana veriyor gülüşüp uyuyoruz gece ve gündüz.çok şükür.
biberonu  gece radyatörün üzerine koyuyorum ılık olsun diye.kışın böyle yaz için bir fikrim yok.Allah herkese yardım etsin.İnşallah sıkıntısız atlatırsınız.


jamila

yorumlarınız için teşekürler ! ama hiç bir anne bebeğine karşı acımasız olamaz !selencem

Arkadaslar, jamila bir soru sormus. Onu yargilayip ahkam kesmek yerine sorusuna cevap versenizdaha faydali olur saniyorum. Ayrica anne sutunu 1-2 yas arasi alanlarin zekasi uzerine yalan yanlis bilgi vermeyiniz. Eger elinizde bilimsel ve guvenilir bir kaynak varsa paylasin. Jamila ben maalesef sorunun cevabini bilmiyorum, oglum 4 aylikken sütüm bitti. Ama burda arkadaslar su veriyor.


ema

Soğumaması için termos biberon kullanabilirsin ben dışarı çıkarken öyle yapıyorum.jane marka aldım ama memnun değilim.Başka markalara bakabilirsin.

Sorusunun cevabı bu....


jamila

selencem, ema teşekürler ! hiç kimsenin kalbini kırmak istemiyorum ,bir soru sordum pişman ettiniz ve bir birinizle burda çatışiyorsunuz çok ayip oturduğunuz yerden yazmak kolay tabi, yazmadan önce insan bir düşünür siz de bi annesiniz kim çocuğuna acımasızca davranır yaa memeden kesmekle acımasızca davranmakmı oluyor ,benim söylediklerim herkese geçerli değil tabi yalnış anlaşılma olmasın !


jamila

soruya göre cevap yazan varsa yazsın ,oturupta bana orda akıl öğretmeyin lütfen 
Cevaplamak için Üye ol