Kocama güvenirim ama ?

mert_mert soruyor: 5

merhaba arkadaşlar genel olarak bir konu açıyorum kendimle alakalı değil tamamen içgüdüsel ve çevremde arkadaşlarımda tartışılan konulardan yorumlar paylaşım amacı ..bir kaç örnek veriyorum mesela kocama güvenirim amaaa

   
 1) telefonunu çaktırmadan kurcalarım (son arama msj gelen giden arama rehber bakarım)

 2) internete girince geçmiş tararım

 3)iş arkadaşlarını merak eder bilgi edinirim

 4)faceden arkadaş liste profil resim hep bakarım 

 bunlar tamamen bir örnek kadınlar hep güvenir ama mutlaka bir kurcalama araştırma açık kapısı vardır gibi geliyor sizlerinde varmı ..veya başınıza gelmiş bir hikaye güvendim ama ihanete uğradım veya arkadaşımın başına gelmiş gibi..veya güvenmenin boyutu nereye kadar ,güvenmek göreceli bir kavram tartışmak gerek haydi hanımlar döktürelim... 

 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ilkayoz

Kurcalamak beni üzmekten başka bir işe yaramaz,kocama ve ilişkimize güveniyorum eğer birşey varsa zaten er ya da geç ortaya çıkar o zaman çaresine bakarız.


burcaksahin

kusura bakmayın ama insan önce kendine güvenecek. daha sonra karşısındaki insana...


yazdıklarım örnek demişsiniz ya gerçek olduğunu var sayarsak; eşiniz sizi aynı şekilde kontrol ediyor, özel hayatınıza bu kadar müdahale ediyor mu? eğer etmiyorsa lütfen biraz kendinizi onun yerine koymaya çalışın derim. o zaman ne kadar anlamsız ve aşağılayıcı bir şey olduğu anlaşılır. 
 


ozgu_naz

ben hiçbirşeyine bakmam.hepsinin şifresini bilirim internet bankacılığına kadar ama hiç ilgilenmem.ona güveniyorum ama benden kaynaklı değil.yani eşi ben olduğum için yalnış yapmaz gibi bir saptamam yok.insan olarak özel bir adamdır bence ve başkasını kandırmayı kendine ayıp sayanlardandır.onlarca insanla çalışıyor ve ben hiçbiri ile ilgilenmiyorum.çok yorucu bir şey kıskanmak ve güvensizlik.yıpratır insanı


mert_mert

evet yazdıklarımın hepsi bir örnek varsayım..eşime güvenirim  ''ama '' sı yoktur fakat..eşimin tüm şifrelerini bilirim bir arkadaşın dediği gibi internet bankacılığı atıyorum pın puk kodlarına kadar..fakat bunları eşimi kontrol amaçlı olduğundan değil sadece bu tür şeylerle ilgilenen fatura yatıran ben olduğum için..aramızda gizli saklı birşey yoktur ..benimde eşiminde kendine ait kredi kartı vardır herkes kendi kartını kullanır kimse kimseye sormaz ne aldın harcadın diye..ben yatırırım borçları o maksatla bakarım ekstreye..face ben açmışımdır hatta iş arkadaşları resim yükleyince derim güzel kızmış he filan diye sölerim..ama kıskanma olarak değil..birde eşim evimize çok yakın yerde çalışır camdan baksam görürüm o derece yakın..aklımdan hiç bu zamana kadar bir pislik geçmedi acaba mı diye ..hatta ben eşimin işyerine ziyarete bile gitmem çalışan kişileride bir sebep olursa görürüm selamlaşırım yoksa hiçbirini bilmem adları dışında..


  biz arkadaşlarla bir araya gelip kaynatırtık önceleri daha yeni evliyken yaparlarmı veya başkalarının başına gelmiş bu tür hikayeleri.. 

 bir arkadaşım o zamanlar daha bekardı ama yaklaşık 8 yıldır beraber olduğu yakın zamanlarda evlenmeyi düşündüğü birisi vardı ..neyse bunlar evlendiler çok mutlular aralarından su sızmaz ..yıllar geçti bayan hamile kaldı düşük yaptı ama ilişkilerinde değişen birşey olmadı..arkadaşım kocasına çok güvenirdi..evlilikleri 5 6 yılı geçmişdi ..yani toplam 13 14 senedir birbirlerini tanıyorlar..ikiside çok zeki akıllı insanlar..arkadaşım sadece sürekli gördüğü kötü bir rüyadan ötürü hislerine güvendi ve çok basitçe bir oyun hazırladı kocasına ..ama ilkokul çağındaki birinin hazırlayacağı tarzdan ..basitçe olmalıydı çünkü kocası zekice olan birşeyde kendisinden şüphe duyabilme ihtimali vardı..bir bayana kocasını tesadüf yanlış numara hesabı arattı bu aramalar yanlış mesajlar güzel sesiniz varmış tanışalım falan filandan buluşmaya kadar gitti..buluşmaya çok güvendiği ortak tanımadıkları bir bayanı yolladı ..(bu anlattıklarım çok uzun aralarda geçen şeyleri özetledim) bu buluşmalar 3 5 oldu..sonra eşine birşey söylemeden boşanma davası açtı boşandılar..ve daha sonra öğrendiki güvendiği eşiyle çok güvendiği dostuda yani kucağına ittiği bayan halen beraberlermiş..aradan 4 yıl kadar geçti ..o bayan halen bekar kimseye güvenmiyor artık ..birazda kendini suçluyor acaba ben zemin hazırlamasaydım bu tür şeyler olucakmıydı ..yada kocammı meyilliydi demekki o veya başkası farketmeyecekti gibi..

  yakın zamanda tekrar bu konu hakkında görüşmüştük bende buna istinaden böyle bir konu açtım..


elfide

Bu anlattığınız olay yaşanabilecek bir olay. Sonuçta insanız Hepimizin başına gelebilir ve ya gelmeyebilir. Paranoyak olmaya gerek yok.

Ben de eşime çok güvenirim. Dışarıda bir doyumumuz olmadı o ilk defa benimle gözünü açtı bende onunla. İyikide öyle oldu. ,Ama kesinlikle ömür boyu bana sadık kalacak diyemem. Sadece bunu isterim. Karşısına bir gün öyle bir hatun çıkarki aklını başından alır yada benim karşıma öyle birisi çıkarki eşimi çocuklarımı düşünemez hale gelebilirm. Şu an ne eşim ne de ben böyle bir arayışta değiliz. Ama ara sıra eşimle başkalarının yaşadıklarını, aldatılanları filan konuşuruz. Sadece eğer böyle birşey yaşanacak olursa bunu benden gizleme derim. Bende ona söyleyeceğimi söylerim her zaman. Çünkü zaten 2 kişinin arasına 3. bir kişi dahil olmuşsa bu ilişki bitmiştir. Seviyorum aşığım rollerine gerek yok bence.

Bu arada eşime çok güvenirim ama dedim yaa öyle biri çıkarki karşısına sizin arkadaşınızın kurduğu tuzak gibi eşim istemesede gördükçe içi ısınır, duygusal birşeyler hissetmeye başlar mı diye korkarım. İnsan sonuçta gönlü kayar mı diye düşünürüm bazen. Ama eşimi denetlemeyi, onu başka kadınlarla denemeyi hiç düşünmedim.Cevaplamak için Üye ol