Memeyi bırakmalı,ama nasıl...

tunayd soruyor: 6

2 sorun var

1.Oğlum sadece emerek veya pusetinde giderken uykuya geçiyor (emzik-biberon almıyor)

2.Gece uyandığında benim dışımda kimseyi kesinlikle!!! kabul etmiyor,beni de memeyle kabul ediyor sadece,yoksa saatlerce ortalığı yıkıyor

 

emzirmeyi çok seviyorum ama bence artık bırakmalıyız çünkü:

-uykusuzum,sıkıntısı varsa geceleri bir uyanıyor,saatlerce uyumuyor,meme emzik görevi görüyor

-eşimle akşamları dışarı çıkabilmek istiyoruz,eve ve oğluma çok bağımlı oldum,biraz özgürlük istiyorum (2. bebeden önce biraz mola istiyorum)

hem uyku eğitimi,hem memeden ayırmayı NASIL YAPACAĞIM ?

eski denemelerim:uyku rutininden sonra yanında kalarak bıraktık ağlasın diye,tam 1,5 saat böğürerek ağladı,nefessiz kaldı ağlamaktan-yok dedim bu böyle olmayacak.    Geceleri babası kalktı bir kaç kez,sonuç aynı: böğürerek ağladı saatlerce   .Uykudan bayılmasını bekledik olmadı

ne yapacağım bilmiyorum.... yardım kızlar :)

Bu soruyu cevapla


36 Cevap


ummuasaf

merhaba hanımlar ben az önce üye olmuş birisi olarak aynı dertten muzdarib anneleri görmek beni mutlu etti.. benim oğlum 14 aylık ve 2 yaşına kadar emzirmeyi düşünüyorum.. tabii şu gece kalkmalarımız olmasa en tatlı anlarımızdan birisi emzirmek :)


Aysegul_

oldu tabi ama aşırı değil. ama dönüp baktığımda görüyorum ki sütten kestiğim ilk hafta acayip sinirli kırılgan ve hassastım, çocuk ta hiç meme istemese bile çok huzursuzdu. ilk günler üzüldüm ama ben de çok yorulmuştum artık geceleri uyanıp 1 saat filan emdiği oluyordu en azı yarım saatti. - hala uyanıyor yalnız bizimki ama meme için değil. uyanıp ağlıyor eskiden beri var bu durum. o yüzden meme bitti gece deliksiz uyku başladı durumu olmadı bizde. hala en az 1 2 kez uyanıyoruz. ama emmekten daha kısa sürüyor en azından. bu arada benim sırt ağrılarım geçti. yani iyi taraflarına bakmaya çalışıyorum. ama hala uyuturken keşke emziriyor olsaydım dediğim oluyor çünkü hala memesiz uyutmakta zorlanıyorum.


barok

aynı şekildi benim oğlum da bu aylarda hatta buradapek çok sorum da vardır bu konuyla ilgili önce memeyi kademeli azalttık ardından gece vermedik ilk gün çok ağladı tabi ama bir hafta içinde deliksiz uyumaya başladı , tabi yine arada kalkıyor ama hiçbir şey vermiyoruz ben  de nasıl olacak bu iş diyordum ama kafaya koyup kararlı olunca oluyormuş 


fistikcik

Tunayd, elbette kötülük etmiyorsunuz çocuğunuza. Ama bu kadar üzülüyorsanız kesmeyin memeden demek geliyor içimden.
Annelik elbette emzirmekten ibaret değil. Ama emzirmek te beslenmeden ibaret değil. Emzirmek aynı zamanda bebek için annesiyle geçirdiği hiçbir şeyle kıyaslanamaz özel anlardır, tesellirdir, rahatlamadır, karnı ağrısa, dişi sızlasa yine ona çare olandır.
Anne için de bu böyledir. Emzirirken sadece bebeğini beslemez, ona adeta sevgisini başka bir yoldan daha verir.
Bu kadar üzülüyorsanız sadece gece emzirmesini kesin ve gündüz emzirmeye devam edin. Böylece hem geceleri istediğiniz özgürlüğe ve biraz olsun uykuya kavuşursunuz. Şimdi 3 gündür böyle yaptım, geri dönemem de demeyin. Gayet doğal bir şekilde tekrar gündüzleri emzirebilirsiniz.


shang

Sevgili tunayd bizdeki bu depsesif durum hormon degisikliginden kaynaklaniyor aslinda bunun kisa bir sure devam edecegini bilmek bile insani rahatlatiyor . Duygularini oyle anlatmissin ki ben o zamanlari anlatsam ayni bu sekilde anlatirdim. Bizdeki bu ruh hali ister istemez cocuklarimiza yansiyor . Baska seylere odaklanmak belki ise yarayabilir. Bu durum senin acindan cok kisa surecek merak etme cocuk icinse bir hafta sonra unutacak . Bu zamanda ikinize en iyi gelecek sey birlikte dqha cok vakit gecirmek mutlu anlar yasamak


tunayd

3 günde hallettik zaten,sadece ilk gece çok ağladı,2.gece deliksiz uyudu :) uykularımız çok daha düzenli artık.Gece yatıyor diş ağrısı yoksa sabaha kadar deliksiz uyuyor.O mutlu ve dinlenmiş kalkıyor ben de güzel uyuyorum,dinlenebiliyorum :)
Cevaplamak için Üye ol