bakici sorunu

cemocan81 soruyor: 2

Merhaba, oglumun bakicisi ile iyi anlasiyoruz, sorun yasamiyoruz ancak gunicinde ogluma sinirlenince -kaka cocuksun sen, seni sevmiyorum.... yaparsan seni birakir giderim gibi seyler soyluyor. kendisini bu konuda uyarmak istiyorum, ama nasil????

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ipekkusgoz

Bunun yanlış bir şey olduğunu destekleyen yazılar bulun,internetten, dergilerden vs.Yaptığının yanlış bir şey olduğunu düşündüğünüzü anlatan kısa bir konuşmadan sonra bu yazıyı okutun.Direk konuşabilmeniz en doğrusu ama burada sorduğunuza göre bunu yapamayacak sebepleriniz var.


sevcanvet

ben açıklıyorum, bak diyorum uzmanlar diyoki..., ve en büyük savunmamda ''kendi yapmadığım birşeyi senden isteyemem'' gerçektende uzmanlar diyorki yapılabilecek en büyük hatalardan biri ..... yapmazsan seni sevmem demekmiş, her zaman çocuğa her daim onu sevdiğimizi belirtmeliymişiz, farkında olmadan bakıcınız çocuğunuza zarar veriyor, (malesef araştırmasaydık, okumasaydık aynı hataları anne olarak bizde yapıcaktık), toparlamak gerekirse; çocuğum her zaman sevildiğini hissetmeli, iyi niyetle söyleseniz bile bu cümlelerden etkileniyor, bu cümleleri konuşma haznemizden çıkaralım!... (bu arada alternatif yoluda göstermek lazım bakıcımıza ama alternatif yolu bebeğim küçük olduğundan bende bilmiyorum), bu cümleleri zaten bende kullanmıyorum!! biliyosunuzki kendim yapmadığım hiçbirşeyi senden istemem!!...

umarım faydalı olmuştur sevgiler..Cevaplamak için Üye ol