Kasım 2011 doğumlular ilkokula ne zaman başlamalı?

mummymelo soruyor: 9

merhaba,

kasım 2011 doğumlu kızımı ilkokula ne zaman gondermem gerekiyor? seneye (2016 eylulde) okul öncesi bir sonraki sene (2017 eylulde) ilkokul mu olacak yoksa bu yazdıklarıma +1 sene mi ilave etmeliyim? 

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


kpinar7

Benim oğlumda Ağustos 2011 doğumlu,2017 eylülde 73 aylık olacağı için 1. sınıfa kayıt zorunlu diye biliyorum. Ama sanırım siz doktor raporu ile eğer isterseniz 1 sene uzabilirsiniz diye biliyorum.


nisa2010

Benim kizim 2010 lu bu sene anaokulu sonraki sene 1.sinif.yani sizin dediginiz gibi olmali bencede.


renklihayat

Kızım da aynen Kasım 2011 doğumlu, seneye anasınıfı, bir sonraki sene ilkokula başlatacağım. Zaten 6 yaşında ilkokula başlamış oluyor. Bence normal. 7 geç gibime geliyor.


ayberke

7 niye geç olsun anlamadım o kadar yazılıyor çiziliyor anlatılıyor eğitim sisteminin geldiği noktada ortada iken nedense millet çocuğunun sınıfta büyük kalmasından ziyade küçük kalmasını uygun görüyor.1 sınıfta sıkılmasın deniyor ileri sınıflarda zorlanmasını gözetmiyor.Anlamış değilim.guta

İki türlü de olabiliyor. Aslında 2017 eylülde başlaması gerekiyor ama siz isterseniz rapor alarak bir sene daha uzatabilirsiniz. Bence şu anda karar vermek için çok erken. O zaman geldiğinde çocuğunuzun okula hazır olup olmamasına göre karar verirsiniz. Öğretmenleri de yönlendirir. 


mummymelo

Tesekkurler herkese yorumlari icin..2018 eylul bize daha uygun olacak sanirim, yasadikca gorecegiz


Avukat35

Sayın mummymelo.


Türkiyedeki eğitim sistemi malum. Ülkeler arasında en geride olan ülkelerden biri Türkiye. Neden diye hiç düşündünüz mü ? Okul öncesi eğitim hiçbir çocuğa verilmiyor neredeyse. Araştırmalara göre çocukların sadece %15i erken eğitim alıyormuş. Siz de bu erken eğitim vermeyen %85in içinde olmayın lütfen. İlk 5 yaş çok önemli. Anaokulu yada anasınıfına gönderin 6.yaşında da 1.sınıfa gitsin. 7 çoook geç.mummymelo

@avukat35 yorumlarınız icin tesekkurler, ben de tamamen katılıyorum.. bu sene anaokulundaki 3. senesi, okuldan kacırma gibi bir durumumuz yok sadece ilkokulda gideceği okula hangi sene baslatacagıma karar vermemiştim. eger 2016 da baslayacaksa okul oncesine oraya vereceğim ama 2017 de baslayacaksa bir sene daha gec o okula gidecek :) durum bundan ibaret


maritza

dediğiniz doğru..biz de kasım 2011liyiz.seneye okul öncesi,sonraki sene ilkokul kısmetse...seneye gideceği ilkokulun okul öncesine vermeyi planlıyoruz.


Cevaplamak için Üye ol