Kulakta sıvı ve tüp

mutluannelif soruyor: 8

Merhaba, çocuğuna kulak tüpü taktıran arkadaşlar, olumlu ve olumsuz deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?

Ankara'da yaşıyoruz, muhtemelen biz de tüp taktıracağız. Ankara için tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


aakin

Istanbuldayiz o yuzden tavsiye veremeyecegim ama geçen yıl iki kulağına da tup taktırdık oğlumun. Aynı zamanda geniz eti de alındı. Tupler hala düşmedi. Arada kontrolleri oluyor hersey yolunda. Doktor gerekli görüyorsa hic düşünmeden taktirin çocuk çok rahatliyor. Islem de basit bir islem sonrasında agri rahatsızlık hissetmeyecek. Geçmiş olsun.


dilrubaa

Cok tekrarlayan orta kulak iltihabi icin mi tup takilmasini onerdi doktorunuz? Kizim da bir ay arayla ikinciyi olunca doktor dikkat etmek gerektiginde cok tekrarlarsa tup takilmasi gerekebilecegini soyledi. Bir de almanyada satilan bir ilactan bahsetti koruyucu bir damlaymis. Biz onu getirtiyoruz ona baslayacagiz. Sizin de umarim kolay olur hersey


Meowwow

Geniz Eti alışı tüp takıldı otit anında bitti. Ben 10 yaşına kadar çektim. 10 yaşında ameliyat oldum bitti. Kulak tüpü çok çok basit bir ameliyat eskiden ofiste yapıyorlarmış. Benim ve oğlumun tecrübesi tamamen pozitif. Bir tek ameliyat sonrası havuza girerken kulağını kapatıyorsunuz o kadar.


mutluannelif

dilrubaa ilk kez geçen sene orta kulak iltihabı geçirdik, antibiyotik kullandık. Bu kışa kadar bir şeyimiz yoktu. Ekim ayında okula başladık. Yine burun tıkanıklığı ve kulakta sıvı...antibiyotik içiremedim bile, reddetti. İlk kez bu kadar hasta görüyordum kızımı, antibiyotik iğnesi ile kendine geldi ancak. Ama burun tıkanıklığımız hep devam etti. Antibiyotik içse iyi olur diye yaklaşan doktorları reddettim. Nasonex kullandık bir süre ve sürekli doktor kontrolünde kaldık. Doktorumuz tüp takmamız gerekiyor dedi, her anne gibi araştırmaya başladım yine... Bugün başka bir doktora daha gittik, geniz eti filmi de istedi ve geniz etini alalım, tüp de takalım dedi.

aakin , meowwow teşekkür ederim, moral oldu bana yazdıklarınız. Aslında küçükken ben de olmuşum geniz eti ameliyatı ama... Endişem had safhada, kafamda 'acaba' sorusu hep.

 munisal

meowwow


"ameliyat sonrası havuza girerken kulağını kapatıyorsunuz o kadar." demişsiniz de bu tup dusene kadar mı yoksa ilk birkaç hafta falan mı.
tup ne kadar zaman sonra dusuyor.sappho

Munisal,yanıtsız kalmasın sorunuz.tüp,ortalama 1 senede düşüyor. Tüp düşene kadar,en çok dikkat etmeniz gereken,kulağına su kaçırmamak... denize girerken vazelinli pamuk ve bone kullanmistik. Banyoda da aynı şekilde vazelinli pamuk...

Kediseveranne,naaptin,yaptirdin mi ameliyat? Merak ettim,konuşmuştuk çok endiseliydin evet.umarım endişelerin boşa çıkmıştır...:))


munisal

sappho teşekkürler.

bizzim cumartesi belli olacak ameliyat olupolmayacağı.


mutluannelif

Bir senedir sürekli kbb doktorumuzun yanındaydık. Hep kontrolle geçti, sıvı hiç kesilmiyordu. Ve kaçınılmaz son :

Geçtiğimiz Cumartesi günü kulaklarımıza tüp taktırdık. Çok kolaymış gerçekten. Yaklaşık 40 dakika sürdü . Operasyon öncesi de sonrası da çok rahat geçirdi kızım. Umarım tüplerin faydasını görürüz. 

Güncellemek istedim.


Cevaplamak için Üye ol