34+3;3..2250 gr.

alininannesi soruyor: 2

Arkadaşlar merhaba,

35 haftalık hamileyim, dün rutin kontrolümüz vardı.Geçen kontrolde bebeğimiz 1.945 gr dı.Dr umuz bu kontrolde bebeğin kg sunu önce az bulduğunu söyledi sonra benim için 2 haftada 300 gr normal dedl NST ye baktı, gayet güzel dedi ama çıkarken beni 1 hafta sonra görmek istedi.Neden dediğimde de e senin bebek biraz zor büyüyor ya suyunu daha çok kontrol edelim benim için önemli olan suyu,idrar süzülümü  dedi, şu anda kg su dışında herşey iyiymiş ama içime kurt düştü işte.Bu dr lar da sağolsun ağızlarından cımbızla laf alınıyor.Sizce endişelenmeme gerek var mı?Bebeğim çok mu küçük:(

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


alininannesi

cvplarınız için çok tşkler:)

bebeğimiz şimdi, 2250 aslında 33.haftada 1945 gr dı, dr 2 haftada 300 gr almaını az buldu.bana kalsa ortalamalar içinde ama,dr milleti işte:)


ASeLiN

merhaba

ben de endişelenme derim. 

biz eşimin işi dolayısıyla beş aydır İngiltere de yaşamaktayız. Burda prosedürler çok farklı hatta zaman zaman can sıkıcı. Örneğin 40 hafta boyunca sadece iki kere ultrasona alıyorlar. Belli periyotlarda idrar ,kan testlerine bakıyorlar. Ve de bu kontrollerde bebek adına yapılan şey el yordamıyla göbeğine üstünden bakmaları ve minik bir aletle bebeğin kalp sesini dinletmeleri.

ben şuan bebeğim kaç kilo bilmiyorum.. ben de senin gibi aynı problemi şu şekilde yaşadım.. göbeğimi küçük buldu doktor.. her ay ultrasona almadıklarından bebeğin küçük diyemediler..göbeğimden dolayı  ultrasona aldılar..bebeğin kilosu hakkında sormamıza rağmen birşey söylemediler.. önemli olan vücut adına bazı orantıların olması gereken aralıklarda olmasıymış. çok şükür ki bu konuda problem çıkmadı. ama hala aklıma takılmıyor değil acaba cok mu küçük bebeğim..
az kaldı.. bekleyip göreceğiz.. önemli olan sağlıklı olmaları aslında..

diğer arkadaşların da dediği gibi bebeğinin hareketlerini takip et.. kontrollerinde de kilosu dışında herşey normalse şu güzel günlerinin tadını çıkar..Cevaplamak için Üye ol