Bunlar anne sütünü artırır mı?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


ipekkusgoz

Sağmak sütü azaltmıyordur sanırım. Ben hala emziriyorum çünkü ve kısa bir süre önce bıraktım işyerinde sağmayı.

Ama nisannn'ın aksine ben gece göğüslerim dolduğu zaman sağmak yerine direk kendisini emzirmeyi tercih ettim.Bir iki kez sağdım, sonra niye sağıyorum ki kendini emzirmek varken dedim. Doğru diye söylemiyorum, sonuçta gece beslenmesinin bir süre sonra kesilmesi gerektiğini söylüyor uzmanlar ama ben böyle yapmayı tercih ettim. Çalıştığım için gündüz emmediği için gece ne kadar emzirirsem kar bildim.


ipekkusgoz

Çalışmıyorsanız, sürekli bebekle olabilecekseniz direk emmesi en güzeli tabii. Ama bazen özellikle başlarda süt üretimiyle bebeğin emmesi paralel gitmezse ya da şöyle diyelim paralelleşene kadar göğüste süt birikmesi ,toplanması vs gibi sorunlar olabiliyor. Böyle zamanlarda bebeğiniz emmiyorken ya da emdikten sonra göğsünüzde kalan sütü toplamak için sağma yoluna gidebilirisniz ki önerilir de. Böylece süt üretiminiz de artar. Süt kanallarına daha çok süt üret mesajı vermiş olursunuz. Sütün biberonda ya da süt poşetlerinde kalması engellenemeyecek bir şey değil. Zaten benmari usulü ısıtmanız gerektiği için süt ılınınca çalkaladığınızda sütün yağı süte karışacaktır.


tubavekizlari

kendi yediklerimi söyleyim bende, fındık, badem, ceviz, hurma, süt ve su. ben herşeyi  yedim ama gaz olmadı. ilk kızımda herşeye dikkat ederdim ama gazdan sabaha kadar uyumazdı. bence sütü en çok arttıran hurma.


bebisimmm

buğday çorbası yapıp iç arkadaşım ya da aşure ayındayız aşure ye günde bir kase sütün bir kez artınca bir daha sıkıntı yaşamazsın yani benim öyle olmuştu ilk 20 gün çoook azdı sütüm bir büyüğüm gelipte bana buğday çorbası ve dereotu yedirince sütüm taşar oldu ki kızım 20 aylık hala da sütüm çoktur


harik

yediklerimiz tek başına bir işe yaramıyor bence. En çok uyuduğumda , bol su içtiğimde artıyor benim sütüm birde  bol yeşillik yediğimde.
Süt ürünlerinin de süt yaptığını sanmıyorum yani en azından bende olmadı, fındık fsıtık kuruyemiş,helva,kefir sütün kalitesini arttırır diye biliyorum.


nisannn

bebom

4 ayin sonuna kadar her gece 3-4 gibi ictigi sutu kendisi kesti. once uykusunda vereyim dedim. 1-2 kere verdim. sonra baktim gerek yok yani geri cikariyordu. ben de 2 ay boyunca her gece o saatte sanki bebegim emiyormuscasina kalktim, bebegi taklit eden pompa ile sagdim. sutun devamliligini sagladim. o sagdiklarimi da derin dondurucuya attim. 5. ayin sonunda ise basladigimda cok isimize yaradi bu sutler. ama 6. ayin sonunda yoruldum ve biraktim. vucut da kendini bebege gore ayarliyor, bakti ki 3-4 gibi artik sut cekilmiyor, kendiliginden o ogun azaldi simdi.
Cevaplamak için Üye ol