işe dönmek ?

meryemmert soruyor: 1

merhabalar,
benim 7 aylık olum var ramazandan sonra işe döneceğim. çok tedirginim ev işi yemek çocuk hepsini nasıl yapıyorsunuz ? birde süt verirken ? yardımınızı bekliyorum bana hayatınızdan örnekler pratik çözümler söyleyin lütfen :::::

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


asli_arda

canım öncelikle çalışan anne olmak cidden zor hem bedenen bin parçaya bölünüyosun ..hem manen bitiyosun yani en azından kendimden örn vermek gereklirse öle ..

neyse senn asıl soruna cvplar veriym :)

-bikere cumadan akşam hemen çamaşır olaylarını ayarlıyorum yıkıyorum cumartesine bırakmıyorum tabi yaz ise cumaretsi sabah erken çamaışr mak açmak daha mantıklı hani balkona asabildiğin için sabahtan bitiyooo.

-cumartesi öğlene kadar tüm temizlik işlerimi planladığım üzre bitiririm..genelde banyo ve mutfak benm için önceliklidir alışveriş i aman haa unutma ben kahvaltıdan sonra yada cuma akşamı onu  hallederim ki herşey elimin altında olsun 

-pazara da öğlene kadar hafaiçi yemeklerimi yaparım çünkü hafta içi yapmak cidden yorucu oluyo 2tencere yapardım yeterdi eskiden ama artık olmuyo bende en az 2 tencere yapıyorum çarşamba yada perşembe akşamı ekstr bir yemek takviyede bulunyorum 

-ütüyü işime yaradıkça yapıyorum ...havlu nevresim falan ütüyü kullanmıyorum :)

ardamın yemeklerini senin zamanında akşamdan yapar evdeki bakanlara hazır bırakırdım sonra biz yaparız dediler (k.v yada annem)ama şidmi ben ne yaprsam yediği için o soırun oradan kalktı

bi kere şunu bil hiç bi zaman herşey dörtdörtlük olmuyo ben hep ayy bak bu hafta bunu yapıcaktım ayy dolapları gene düzeltemedm ayy bak fırını ciflicektim diyp duruyorum ...az da takıntılıyım :)herşey tam olsun derken olmuyo arada dert ediyrum etmiyırum diyemem :)

ama plan lı olursan herşeyi yaparsın yeterki aklın avde olmasın canım benm haftanı  2,5 gunu k.v bakıyo 2,5 annem evde bi hengame ...k. v bakarken evde bide görmcemin kızı olyuo yok oğlumu sıktımı yok onu elledimi yok ne oldu derken kalan 2,5 gun annem geliyo oda saolsun herşeyi kendi ist gibi yapr bi gelirim eve çoğu annemin ist gibi olmuş yer değiştrmiş dağılmış :))yani ev senin kullanımından çıkıyo cuma akşamıu böle o dağınıklı toplamak ve yarın için evi derleyip toplamakla geçiyo :)

allh ayrdımcın olsunn Cevaplamak için Üye ol