kızım bizsiz uyumuyor

aysend2009 soruyor: 8

merhabalar

kızım 19.5 aylık .ve 2 ,2.5 aydır ful bizimle yatıyor.yanımızdan ayırmak istiyoruz.ama gece o kadar sık uyanıyor ki yalnız yattığında, dayanamıyor yanımıza almak zorunda kalıyoruz ve bu bizim düzenimizi tamamen bozdu.ve hiçbir formül bulamadık ayırmak için.çok inatçı ve zor bir çocuk.
sizden deneyimlerinizi paylaşmanızı rica edeceğim:)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


anneyazar

Şu an çocuğunuzunsize ihtiycı varsa ve kendini bu yöntemle sakinleştirebiliyorsa buna izin verin. İstediğinde sizin yanınıza gelebileceğinin güvencesini alsın. Zaten gözlemlediğim kadarıyla 2 yaşını geçince kendilerine ait bir yatak istiyorlar. Şu an dil yetenekleri tam gelişmediğinden kendilerini ifade edemediklerini düşünüp zor bir dönemden geçiyorlar biraz destek olmakta fayda var.


nilaydastan

sevgili aysend2009, maya dabızımle yaklasık bır 6 aydır beraber. Güven duygusundankaynaklandıgını söyledı pedogogumuz. Yazın ayırmaya cok calıstım veıkımızınde sınırlerı cokgerılmeye baslayıp oda sınırlı bır hale burununce bıraktım. Sımdı  bızımle beraber delıksız huzurlu bır uyku cekıyor veuyurkende mutlaka kollarımıza dokunup oksayıp o sekılde uykuya dalıyor. Bır sure dahaızın verıcem ve bahara dogru gene denıyecegım ayırmayı.. Umarım  basarabılırım. Kafaya fazla takmamak lazım sanırım güven duygularını zedelemekten baska bır  sey yapmıyoruz ayırmaya calıstıkca.
sevgıyle...www.nilay.ca


aysend2009

çok teşekkürler
tuhaf bişey yok diyorsunuz .ne yapalım 1 kaç ay daha sabredelim o zaman.ya alıştıktan sonra koparamazsam onu da düşünüyorum.
bana da konuşmaya başlarsa özgürlük isteği de artar gibi geliyor yaza tekrar denerim olmazsa.yazın oyun gruplarını da düşünüyorum ,yorgunluktan sızınca bizi aramaz belki:))


firavun

oğlum 29 aylık akşamları babası uyutup yatağına yatırıyor ve gece uyandığında da yatağından alıp onun odasındaki 2 kişilik yatakta yatıyorlar..nadir de olsa bazen gece uyanmadığı da oluyor artık..o zaman ancak sabaha kadar kendi yatağında yatmış oluyor..dr.umuzun söylediği çocuğun cinsiyetine göre eğer kız ise babayla 18 aydan sonra yalnız yatmaması yada erkek ise aynı şekilde anne ile yalnız yatmaması gerektiği idi..3lü olursa sorun yok demişti..anladığım kadar siz de zaten 3lü yatıyorsunuz..
bence de izin verin şimdilik ve karşılıklı gerilmeyin..bir de zaman çok çabuk geçiyor,siz de tadını çıkarın.. aysend2009

anladım firavun teşekkürler
aslında ilk uykuya babasıyla geçiyorkızım  bu sorun olur mu ki acaba sonra 3 lü oluyoruz.aslında itiraf ediyim onun kokusuyla uyumak çok da hoşuma gidiyor ama sonrası için endişem var sadece.anın tadını çıkarın diyorsunuz:)


dirihona

oğlumu 40günlükten itibaren kendi odasında uyumaya alışsın diye koltukta emzirip yatağına yatırdım.iznim bitip çalışmaya başladıktan 2ay sonra geceleri her uyandığında koltukta emzirmekten boynum belim koptu.doktor "aynı pozisyonda kalmaktan dolayı koltukta emzirmekten vazgeç." dedi .yatağa almaya başladım. ne oldu artık üçlü bir yatağımız var.memeden kestiğimde kendi yatağında  uyuyacağına inanıyorum.fazlamı iyimserim bilmiyorum. 


septik

Ben 6 aylıkken odasını ayırdığım için bu konuda bir deneyimim yok.Fakat çevremdeki örneklere bakarak; güven duygusu gelişsin diye her gece izin verilmesi ''bana göre''yanlış.Çok yakınımdaki birinin kızı(3.sınıfa gidiyor)hala her gece anne-babasının yatağına geliyor gece ve sabaha kadar orada deliksiz uyuyor.Kimseye akıl verecek konumda değilim.Ama ağaç yaşken eğilir diye boşuna dememişler.


dnz81

benim kızımda 1 yaşına yeni girdi. ve 3 aydır aramızda yatıyo. yatagına kesınlıkle yatmıyo. durmadan ağlıyo..artık belim ağrıyo yan yatmaktan. napıcam hıc bılmıyorum.


Cevaplamak için Üye ol