2 bebekli anneler..

mert_mert soruyor: 3

anneler mesela benim içim 2 çoçuk hayaliyle dolu..fakat bazen oğluma ihanet etmiş gibi hissediyorum onun sevgisi yetmiyormuki 2ye göz açtım gibi geliyor..veya 2.bebek olursa ben yinede en çok oğlumu severim o hep ayrı olur hep ilk olur gibi düşünceler var aklımda..ve kardeş olması onunla az vakit geçirmem onun çoçukluğundan çalmış gibi hislere kapılmama sebep oldu..2. bebeği olanlar sizin içinde böylemi mesela sevgisi paylaşılıyormu yada o hep başkamı oluyor ..2.bebek yine ilki gibi oluyormu of yani ben oğluma ihanet etmiş gibi hissediyorum kendimi ...

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


nmsr

bende 2. bebeğime hamile kaldıgımda aynı endişeleri yaşadım..ama cidden çok yersiz düşüncelermiş ikiside benim ömrüm hiç ayırt etmeden ikisinide çoookkkkk seviyorum iyikide olmuş.değişen tek şey tek çocukla çok rahat istediklerinizi yapabiliyorsunuz ama 2. olunca kısıtlanıyor bazı istekler. çokk yogun geçiyor günlriniz helebide çalışıyorsanız. ama olsun genede deger herşeye kardeşik güzel :))))))


cano

valla  2. bebeğide çok seviyorum çok tatlı 1 .yide seviyorum ama hani en başta düşündüğüm şeyleri artık düşünmüyorum yani bazen evet 1. haksızlık ettiğimi biraz onla çocukluğunun tadını çıkartıp,hiç olmadı bir kere tatile gidip onun tadını çıkarmayı isterdim .ama öyle bir durumumuz olmadı .şimdi 2.bebek olduğu için bütün dikkatim onun üzerinde acaba 1. vuracakmı ,üstüne çıkacakmı acaba yemek pişecekmi ev gtemiz kalacakmı altlrının değişimi çamaşırlar yıkanacak kuruyacak ve bi ton iş daha .açıkcası şu an ben bunları yetiştirmeye çalışıyorum .demem oki 1. için en başta düşündüğüm şeyler aklımdan uçup gitti şu an onun için düşündüğüm tek şey kardeşini kıskanmasını en aza indirmek verebileceğim kadar iyi eğitebilmek ki onun için bile vaktim sınırlı tam resim yapmaya başlıyoruz beraber yada kitap okumaya o sırada kardeşinin karnı acıkmış oluyor ağlamaya başlıyor veya uykusu gelmiş oluyor bu sefer yarım kalıyor haklı yerede öfkeleniyor eee bende napıcam şimdi evde baktım hiç bir şey yapamıyor kreşe vericem hiç olmadı çocuklarla zaman geçirir bütçemide zorluycam ama olsun .ama tek olsaydı gerçekten hakkettiği bütün ilgi onun üstüne olurdu belli bir yaşa gelincede 4 yaş mesala ozamanda 2. olabilirdi.


cano

ben size şu an yaşadıklarımı yazıyorum ama herkes farlı düşünebilir veya daha sonrasında bunlarda geçer bende biraz rahatladığımda iiki yapmışım diyebilirm .size diyebileceğim şu anın tadını çıkarın ilk çocuğunuzla doya doya zamanın tadını çıkarın  yaşınız  uygunsa .nefes alın .ondan sonra gene yaparsınız .
Cevaplamak için Üye ol