Resim Albümü Oluşturma

dhmarangoz soruyor: 9

Ece'nin bir dolu resmi olmuş ve hepsi bilgisayarda. Değişik albüm önerileriniz var mı? Sizler nasıl düzenlediniz ben hepsini bastırmak istiyorum. Ama nasıl nereye koyacağım?

Çok teşekkürler.

Dilek

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Ozgeerdogan

Önce sağlam bir temizlik öneririm...Aynı yerde aynı pozdan 6 tane çekmişseniz en iyisini seçip diğer 5ini silin derim. Aylara göre kategori yapıp cd.ye kayıt yapabilirsiniz.Cd yıllar içinde özelliğini kaybedebildiği için ben bir de sadece bu iş için kendime bir harici bellek edindim. Buraya da düzenli olarak aktarıyoruz.Hepsini bastırmanızı tavsiye etmem, düzinelerce fotoğraf olur elinizde..Çok beğendiklerinizi bastırın diğerleri bellekte kalsın bence.


ozguranne

Flickr'da saklıyoruz resimlerimizi. Eski usül albüm almak istiyorum ben de, ama gönlüme göresini bulamadım. Nerde bulunur bu albümler bilen varsa paylaşırsa sevinirim.


Bir ihtimal bastırıp kutularda saklamak. 


esraozlem

O işi benim de yapmam lazım :( Annanesi bir ara Ada'nın 1 yaşına kadar olan fotolarından bir tomar bastırmıştı tüm aileye. Hala öylece bir kutuda duruyor, düzenleyemedim.

Bir zamanlar, hani henüz digital makinalar çıkmamışken, develer tellal pireler berber iken, carrefour'da güzel albümler olurdu, boy boy dizi dizi almıştım. Pek severdim, bol bol foto çekeyim, gideyim tab ettireyim fotoları, hemen yerleştireyim albüme... En keyif aldığım işlerden biriydi. Şimdi nasıl durum acaba?

Harici belleklere de dikkat etmenizi öneririm. Bozulabiliyorlar. Ya da bizde olduğu gibi çalınabiliyorlar. Biz iki tane mefta ettik. Neyse ki yedekleri vardı. mümkünse arşivlerinizi yedekleyin. CD/DVD'lerin ömrü de bildiğim kadarıyıla 15-20 yıl. Daha uzun giden, daha sağlam bir medya saklama ortamı bulunur diye düşünüyorum ama yine de eski usül en garantisi sanırım :) Bir de ben seviyorum böyle albümden bakmayı fotolara uzun uzun.


kselma

www.bitenekadar.com sitesinden kitaplik tipi albumlerden almistim. Su anda satista boyle bir album yok ama satisa cikarsa tekrar alacagim. (sizi de haberdar ederim)
Bir kutuda 9 tane album var her biri 40 foto aliyor toplamda 360.

Kedi ve kopek temali olmak uzere 2 cesidi var.dhmarangoz

Özgüranne bir de scrapbook diye birşey var ,diğer sorum gruba oydu. Çok güzel örnekler var, vaktin olunca bakarsan hoşuna gidebilir.


esraozlem

ozguranne, Bağdat Caddesi Nezih'de (Şaşkınbakkal'daki) söz konusu klasik albümlerden var, dün gördüm. İlgine bilgine :)


nesejoy

ben resimleri bilgisayara aktardiktan sonra arasindan begendiklerimi secip bastirilacaklar diye  bir klasore atiyorum. su ana kadar bir kere bastirdim ama en azindan bastiracaklarim hazirda duruyor. sonra binlerce resim arasindan secmek zorunda kalmayacagim.

bir de bastirmak icin media markt i oneririm. fiyatlar gercekten uygun.


gamze_

bende benzer pozları kolaj yapıyorum, film şeridi gibi oluyor.

şu hani eskiden yapışkanlı yapraklı albümler olurdu büyük boy şimdilerde onların hep orta boyunu görüyorum birkaç tane büyük boy gördüm onlarıbnda üzerinde gelin damat figürü vardı:)) şöyle en güzel resimleri büyük boy bastırıp o albüme koymak istiyorum


ozguranne

Teşekkürler esraözlem, bakacağımdır:)


Cevaplamak için Üye ol