bebeklerde elde ayakta terleme

redqueen soruyor: 7

kzımın elinde ayağında terleme var  bazen oynarken tepine tepine çorabını çıkartıyor bi bakıyorum ayağı sırılsıklam nerdeyse,acaba genetik mi çünkü bnmde elim ayağım terler,bazen de diyorum ki stresten olabilir mi diye??neden olur acaba??

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


CokBilmis

Genetik sanırım. Benim de terler, kızımın da terliyor. Ama az giydirince daha az terliyor. Kızım nisan ayı itibariyle çorapsız gezmeye başlar mesela. Gece de cam açık yatarız. Siz de çorapları çıakrtırsanız, terleme sorunu sonlanır muhtemelen.


redqueen

ama elleri de terlemeye başladı havadan da olabilr tabii ki.....


CokBilmis

Bizim de ellerimiz ve ayaklarımız çok terliyor kızımla. Hatta saç diplerimiz de çok terler.

Az giyinince ve az giydirince, ayaklar da çıplak olunca, oda da serin olunca daha az terliyoruz.

Bşr de aklıma geldi. Elleri ayakları çok terleyince çok da soğuk olur. Ter buharlaşınca yerine serinlik bırakır çünkü. Siz "Aman çocuk üşüdü" diyip de daha çok çorap filan giydirirseniz, iyice terler.

Annem bana öyle yapardı, çok sıkılırdım. Ne zaman ki sıkı sıkı giyinmeyi kestim, atlet giymeyi reddettim terlemelerim normale döndü.


redqueen

tşk ederim çokbilmiş bakalım yazın nasıl olacak :)


ozgeoyku

aynı seyı bende druma sormustum corabını cıkardıgımız an elı ve ayagı sırılsıklam oluyor nıyedır dıye cogu bebek boyledır telaslanacak bır durum yok demıstı bende cok kalın olmayan coraplar gıydırıyorum ...


redqueen

tşk ederim özgeöykü içimi rahatlattın


ema

Benimde oğlumun terliyordu ama şimdi düzeldi sanırım daha az giydiriyommm.Cevaplamak için Üye ol