Neocate mama

ozgurella soruyor: 6

Merhaba,

Oğlumuzda inek sütü alerjisi olduğu için Neocate mama ile beslendi.
Artık inek sütü alerjisi geçtiği için elimizde kalan Neocate mamaları (yaklaşık 10-12 açılmamış kutu) ihtiyacı olanlara gönderebiliriz.

Sevgiler,
Özgür

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


esila

alerjisi olmayan içemiomu


izgi

Alerjinin geçip geçmediğini nasıl anladınız tekrar test mi yaptırdınız?bizde golden goat kullanıyoruz ama geçen ay doktor neocate ile kaloriyi arttıralım biraz kilosu artsın dedi boyumuz hızlı uzuyor ama kilomuz yavaş dedi ki bana göre normal 600 gr almış 1 ayda.ben ve eşim de zayıf insnlarız bu yüzden almadım ben ama faydasını da merak ediyorum.alerjimizin geçip geçmediğini de merak ediyorum tabiki....


ozgurella

esila, alerjisi olmayan kullanabilir mı kullanamaz mı bilmiyorum, doktora danışmak gerekir.

izgi, oğlum 12 aylık oldu. 12 ay dolunca doktor genel kan tahlili istedi ve alerji değerleri düşük çıktı. bunun yanında biz zaten azar azar inek sütüyle yapılmış yoğurt ve peynir vermeye başlamıştık. önceleri bütün vücudunda döküntü olurdu, artık bunlar olmuyor. doktorumuz da bundan sonra yeni gıdaları azar azar deneyerek vermemizi ve artık neocate'i kullanmamıza gerek kalmadığını söyledi. neocate yerine günde 2 kez 150-200 ml arası pastörize inek sütü veriyoruz (sabah ve akşam uykudan önce).
bunun yanında, artık kaşar peyniri hariç (o hala çok kötü alerji yapıyor) hemen hemen bütün süt ürünlerini veriyoruz ve problem yaşamıyoruz. doktorun bize söylediği, inek sütü alerjisinin genellikle 1 yaş sonrası geçtiği.


Snm

Bir arkadasımın bebeği kullanıyor. Kendisine maille bildirdim buranın adresini gönderdim. Sizinel irtibata geçsin diye.
Alerjiniz için gecmis olsun ne güzel yaşında geçmiş...


serayo

Merhaba, Snm'in bahsettiği arkadaşı benim. yaklaşık 11 aylık bir kızım var. 8 aylıkken inek sütü alerjisi oldugunu öğrendik. Neocate mamaya başladık. Çok belirgin şikayetlerimiz yok aslında bazı gıdaları tükettiğinde yanaklarında kızarmalar başlıyordu, popo deliği kızarık ve gözaltları mor du. bunlardan şüphelendim. Alerji nedeniyle oluyormuş hepsi. 2,5 aydır pek değişen birşey olmadı durumumuzda. neocate + sıkı diyet yapıyoruz..

dileğim en kısa sürede alerjiyi atlatabilmek... kahvaltı saatlerimiz çok zor geçiyor zira.. herşeyi tatmak istiyor ve yasaktan anlamıyor miniğim..

Özgür arkadaşım, gözünüzaydın. Çok sevindim bir bebek daha kurtulmuş.. Darısı başımıza.

Ben talibim mamalara...


ozgurella

Merhaba Serayo,
Mamaları size gönderebilirim.
Siz sadece kargo masrafını karşılarsınız.
Bana özelden mesajla adresinizi tlf numaranızı gönderirseniz bu hafta içi kargoya verebilirim.
Selamlar,
ÖzgürCevaplamak için Üye ol