Kabızlık ve acı elma yağı

oglum_2012 soruyor: 2

oğlum 2,5 aylık gaz ve kabızlık sorunumuz var. acı elma yağı gaza iyi geldi ama astım yapıyormuş dedikoduları çok rahatsız edici.bilgisi olan var mı acaba! birde kabızlık:( emiyor.yetmediğinde conformil veriyorum. ilk ay çok iyiydi. sonra 4 gün yapamadı.dr u uyarındedi. uyarı ile 2 defa yaptı. 7 gün yapamadı.dr lavma verdi.sonra günde 1 yapıyordu. 3 gündür yine yapamıyor.her gün çay kaşığının ucuyla zeytinyağı içiriyorum ama işte. bu sorunu yaşayan var mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


gamze_yavuz

5-6 gün yapamadığı oluyordu o zaman doktor normal demişti bana.

Ben kabızlık sorununu kendi yediklerime dikkat ederek çözmüştüm, beyaz ekmek yerine tahıllı ekmekler, günde 1 tane elma standart olmuştu. onun dışında kuru üzüm kayısı gibi şeyler gün içinde 3 lt su.. bize iyi gelmişti.. umuyorum size de yardımcı olur..

 


nisa_nur_ecrin

benim kızım da 2 .3 aylıkken 10 gün kaka yapmıyordu hiçde sıkıntısı yoktu kendi sıkıp huysuzlaşmıyordu 10 günün sonunda yaptığında kas katı degilde biraz katı oluyordu dr bu kabızlık degil demişdi ama yaparken biraz ıkınmayı bilmediğinden ağlıyordu neysekim bu böyle 8 aya kadar devam etdi hakiki zeytin yağlarımı içirmedim kayısımı kaynatmadım yok nafile başka bir dr bana eski cam dereceler var onlar bu konuda işe yarıyor demişdi derceyi yaga sürüp poposuna uygulama yaptırıyodu bayada 1 parmak kadar sokturuyodu böylece yapıyodu bir kaç ay böyle devam etdik şimdi normale döndük çok şükür.Cevaplamak için Üye ol