itzbeen

turkuazz soruyor: 7

itzbeen baby care timer kullanan var mi?saatini ayarlayamiyorum bir turlu :)

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


_Sezin_

ben kullanıyorum çok memnunum yakın bir arkadaşım vermişti.  özellikle emzireli ne kadar olmuş diye sürekli bakıyorum geceleri ışığı sayesinde saate bakıyorum alt değiştirmelerimi takip etmemi sağlıyor.. saati de en alttaki ışık düğmesine basılı tutarken * tuşu ve zzz tuşuna basarak ayarlayabilirsin...harika bi ürün bence...
sevgiler


turkuazz

cook tsk ederim.soruyu sorarken pek de umidim yoktu acikcasi.ayarladim bile.ben de pratikanne nin blogunda gorup aldim.cok da memnununm.bebeklerimiz ayni yas mi?7 haftalik benimki..


_Sezin_

17 mayıs doğumlu benim oğlum sanırım yakınlar bayaa..,
Nasıl geçti ilk haftalar? Ben bizimkini sütümle doyuramıyorum mama ile takviye ediyorum ona takılmış durumdayım biraz..Bir de beslenmeleri düzenli olamadı bir türlü ağladıkça emzir olmadı mama ver falan derken saatleri şaştı iyice..


turkuazz

aralarinda 5 gun var sadece.ilk hafta cok zordu daha dogrusu ilk 3 hafta.oglumuz sarilik oldu,2 kez fototerapi aldi, cok sikintiliydi hepimiz icin.sonrasi daha iyi.doktoru mu gerekli gordu mamayi?kilo kaybi mi oldu?sizin nasil geciyor gunler?ben ve oglum 20. gunden beri yalniziz.babasi aksamlari evde ve de haftasonlari.


_Sezin_

Geçmiş olsun..
Bizim ilk haftalarda kilo kaybı çok oldu 3500gr doğdu 1. haftada 3000 grama düştü sonra takviyeye başladık. Gerçi günde 90-100 cc yi geçmiyoruz ve 4000 grama ulaştık mama şart değil iyi  kilo almış dedi doktorumuz ama akşamları aç olduğunu hissettiriyor emziriyorum iki göğüsü de bitiriyo ağlıyor aranıyor bir 60 cc mama veriyoruz sakinleşip uyuyor.ben de aralarda emzirdikten sonra hala aç gibiyse mama veriyorum. sütümü sağdığımda da 70-80 cc yi geçmiyor yani çok sütüm yok. Bu arada çocuk doktoru bir arkadaşımın anlattığına göre bu seneki kongrelerde su da verilmesi gerektiği konuşulmaya başlanmış, hiç su verilmediği için bebeklerde böbrek taşları çok sıklıkla görülmeye başlanmış. özellikle yaz aylarında su verilmeli diyolarmış. Her gün yeni bişey çıkıyor. Azar azar da su veriyorum öğlenleri.
Günler yoğun tuvalete zor gidiyorum akşamları huzursuz biraz ama bölük bölük de olsa uyuyor.  Annem haftada 3-4 gün bizde eşimse çok yoğun çalışıyor.                                                                                                                                                   


turkuazz

su meselesinde ben de su verilebilecegini dusunuyorum.arada sirada rezene cayi veriyorum kasikla.cok terliyor yavrular ozellikle emerken.
evet gunler yogun geciyor hakikaten.nasil geciyor hic anlamiyorum.evde olmaktan biraz sikildim aslinda.sen nerede oturuyorsun?


_Sezin_

Şişlideyim
Aslında evden çıkabiliriz ama 1buçuk saatte bir emzirmem gerekiyor dışarıda da zor oluyor diye fazla çıkamıyorum.Cevaplamak için Üye ol