salyalarrrr

burcu_eymen soruyor: 10

oğlumun salyası çooook çok akıyor. ayın 10 unda 3 aylık olucak yani diş için erken . şimdi akması normal mi?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ZeynepYenice

Diş çıkacağının sinyalleri nerdeyse 1-2 hatta 3 ay öncesinden başlayabiliyor, o nedenle gayet normal. büyük kızım 5 aylıktı ilk dişi çıktığında hatta ikinciside hemen ardından çıktı.  Bu arada  sizin gibi 2-3 aylıkken başlamıştı salyalar..


ozgu_naz

önlük yetiştiremezdim ben.yumruk halde ağzındaydı elleri.gayet normal. bol önlük almanızı tavsiye edicem:)


Sanemm

Bebekten bebeğe değişiyor. Bizde salya durumu olmadı, diş çıkarttık gene olmadı...


duygubalca

bizde de salya başladı 3. ayda 6.aya giriyoruz diş yok ama salya devam:)


gulbahar

Benim oğlumda da 2 aylıkken başladı önlük yetiştiremiyorum. Hala daha akıyor hatta baloncuklar yapıp tükürüyor. Fakat diş falan hala daha yok 4 ay 27 günlük önlerini hep su gibi yapıyor.FeyzaZ

Merhaba. Biz de dun dr kontrolundeydik. Salya bizde de var. Dr dis icin olabilir ama daha kucuk dedi. Bizim dr a gore bu kadar kucuk bebeklerde burun tikanikkigi salyanin artmasina neden okuyormus. Burnunu bol bol acin dedi.


ayberke

Salya çok normal tükrük bezleride çalışmaya başlıyor benim bildiğim.


Merih_Eylul

Tükürük bezleri çalılşmaya başlıyor ve tükürüğünü yutmayı bilmedikleri içinde akıtıyorlar sürekli.Genelde her çocukda görülen bişeymiş Dr umuz öyle dedi.Bizde 2 aydan beri yaşıyoruz dişle alakası yokmuş ama diş çıkarken daha çok akacakmış.berenimo

Bizde de yaklaşık 2 aydan beri inanılmaz salya var.. Diş çıkarma öyle birden olmaz, bir süre atak yapar sonra durur, sonra tekrar ilerleri bunlar ilk ataklar demişti doktor.. Bol bol önlük depolamak tek çözüm:)


ayfi

bizimde salyalarımız akıo su gibi oluo önlüğü bide yumruğuda ağzında emiyor...Cevaplamak için Üye ol