acil cvp lütfen su çiçeği aşısı yaptırdım ama su çiçeği oldu

ceylinimmm soruyor: 10

kızıma 5 gün önce su çiçeği aşısı yaptırdım dün kızarıklıklar oldu dra gittik olabilir aşıya karşı bazı çocuklar reaksiyon gösterebilir dedi bu gün daha kötü oldu su toplamaya başladı ama kaşınma ve ateş yok bu nasıl iş anlamadım ayrıca eşimin görevi nedeniyle yarın izmire gitmemiz gerekiyor nasıl yola çıkacağım birde pişiğimiz var ileri derecede sürekli ağlıyor böle bi durum yaşıyan varmı yardımcı olurmusunuz??

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ssultan

su çiceği aşısı yaptırınca suçiçeği olmaz diye bişiy yokmuş bildiğim kadarıyla..olursa bile hafif atlatırmış..yinede bi dr a görünün isterseniz


lopikcim

Kızımda da aşı sonrası döküntüler oldu ama toplamda 7-8 taneyi geçmiyordu, miniciktiler  ama aşırı su toplama , kaşıntı vs olmadı.. 1 hafta içinde de kendiliğinden geçmişti..Sizde döküntüler daha mı çok?


tiara

canlı aşılardan sonra küçük çapta enfeksiyon görülebilir, büyük ihtimalle yayılmadan kısa sürede geçecektir. tüm döküntüler kabuklanmadan bulaştırıcılığı vardır aklınızda olsun, başka çocukların yanına götürmeyin. 


ceylinimmm

bugün çoğaldı isilik şeklinde tüm vücudunu sardı aşı kızıma su çiçeği yaptı ben korumak için yaptırdım oysaki


nilinmasali

gecmiş olsun asıyı henüz yaptırmadım,fakat doktorumuza yan etkilerini vs sorduğumda ates vs olmadan bazı cocuklarda 5-6 tane döküntü olabilir demişti,pişik içinde altını suyla temizlemek sonrasında mutlaka kurulamak,fırsat buldukça bezsiz bırakmak(özellikle uykuda),pişik olduğu dönem domates gibi asitli gıdaları vermemek,çinko içeren besinlere ağırlık vermek gibi şeyler yapıyorum

 ozalp07

aşıdan 5-6 gün sonra vucudunda kırmızı döküntüler oldu oğlumun ve çok 1huzursuzluk. bir kaç günde geçti ama. geçmiş olsun


nurus

arkadaşlar ben ve kızımda olduk geçen ay.biraz kocakarı inanışı olacak ama tatlı besinler verin.büyükler hep öyle dediler bana.ve bende yaptım...iyi gelmiştir belki :))


asyaperi

su çiçeği aşısı 1 yasında yapılmıyormu bız saglık ocagı ve doktorumuzun yonlendırmesıyle ozel ası oldugu ıcın 12 ayda yaptırdık hepatıt a asısınıda yıne ozel ası 2 yasında yapılcagını soyledı doktorumuz merak ettıgım ıcın sordum bu arada gec degılmı yanı 17 ay_shushu

Pişiğe has zeytinyağıda sürebilirsiniz iyi geliyor,ıslak mandil kullanmayın.Her kakadan sonra ıslak pamukla silip ılık suyla yıkayıp kurulayın,z.yağı sürün mümkün oldukça açık bırakın.Kaka yapmamışsada sabah kalkınca gün arası,gece yataraken yıkayın poposunu,z.yağınıda sık sık sürün.İnşallah arkadaşların dediği gibi kısa sürer aşı etkileri,ılık duş rahatlatır herhalde.Ama su tolayan kısımlar da patlama varsa şebeke suyundan mikrop kapabilir.Kaynatılmış soğumuş su kullanılabilir.


nurus

2 ay önce kızımla ben olduk suçiçeği..her bez açışta illaki yıkayıp iyice kurulayın.doktorunuz çinko içerikli bir losyon vermiştir.bize oksizinc losyon verdi.poposu dahil her yerine  bu losyonu kullandık.sebamed yeşil sabunla ılık ılık yıkadım kızımı.ama hastalandıktan 4-5 gün sonra başladım yıkamaya.hastalığın en atak yaptığı günler 3 ve 5. günler.bana denilen sakın üşütme çocuğu oldu hep.çünkü çocuklar pek hissettirmesede (ateşe dayanıyorlar çünkü) aslında tehlikeli bir hastalık.biz 23 nisanda hastaydık.ve kızımı biraz sıkı giydirdim.1. günden sonra ateşi olmadı zaten.vücudu sıcak tutunca sivilceleri çoğalıyor ve bu da istenen birşey çünkü dışarıya vurmayan sivilceler iç organlarda çıkabiliyormuş.10 gün önce de '' el-ayak-ağız virüsü '' diye bilinen bir hastalığa yakalandı kızım atlattık ama su çiçeği de neymiş !!!!mahvoldu kızım o hastalık inanın 10 kat daha betermiş.


Cevaplamak için Üye ol