Emzik disinda herseyi emiyor

viconia soruyor: 7

Merhaba, 2 gun sonra 3 aylik olacak bir kizim var.

1. Ayindan sonra emzik vermeye basladik, cok hevesli olmasa da ara sira emiyordu. Son iki uc haftadir ise bir seyleri emme gudusu cok artti. Uyanikken ne yakalarsa agzina sokup emmeye calisiyor etrafindaki oyuncaklar elleri vs , uyumak istediginde ise emzigi basta kabul etse de bir sure sonra bakiyorum emzigin yerini parmak almis.

Emme isteginin birden bire tavan yapmasi normal mi? yoksa ac oldugundan mi emiyor bu kadar haril haril ?

Diger bir sorun ise emecekse hic olmazsa emzik olsun bu diyorum parmagi yerine. Okudugum kadari ile parmak emmeyi biraktirmak cok daha zor oluyormus emzige gore. Gerci bunu simdiden dert etmeli miyim ondan da emin degilim. Sizler ne dersiniz ?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


fistikcik

Boş yere dertleniyorsunuz. Bu aralar elbette emme isteği artar, aç olduğu anlamına gelmez bu. Önümüzdeki ayların tamamı neredeyse sürekli elini ya da başka bir şeyleri emerek geçecek. Herşeyi ağzıyla keşfettiği bir dönem bu.

Bahsettiğiniz parmak emme sorunu çocukluk dönemine ait bir sorundur, bebeklik dönemi parmak emmesi tamamen farklıdır. Bir sorun değildir, aksine bir gelişim evresidir. Parmaklarını emmesine engel olmayın, 2 yaşına kadar emmesi ve bu ihtiyacını karşılaması normaldir. Emzikten daha iyi bile olabilir.


ozgu_naz

ozamanları aklıma geldi:) ellerini yumruk yapar ağzına sokardı salya malya çok fenaydık. emzik 2 kez denedim tepkisini ölçmek için ama hiç istemedi attı ağzından ben de bir daha vermedim.

zarar verebilecek şeylerin dışındaki herşeyi ağzına götürmesine izin verdim. ama bizim oral dönem hala devam ediyor. azğına habire birşeyler sokmaktan henüz vazgeçmedi. bu benim herşeye izin vermemden de kaynaklanmış olabilir. umarım bu dönemde biter. ama bırakın ağzıyla herşeyi tanımasına izin verin.emzik hiç önemli değil bence


_freya_

Benim kızım emzik almadı , başından beri parmak emiyor, meme emer gibi iştahla cak cuk sesler çıkararak o dönemlerde birden çoğalıyor , normal yani dert etmeyin, ben bunu kafama hiç takmadım...


elf_gns

benım oğlum da hiç emzik almıyor ama el parmak kaşık ne olursaaaa emiyorrr


perfecto

emme bebeğin iç güdüsel bir isteği aç olduğu anlamına gelmez. Aynen benim de kızım emzik dışında herşeyi emiyor ama emziği sevemedik bi türlü.İlk dakika belki alıyor sonra fırlatıyor.


masald

Merhaba

bence emziğe alıştırın hemen,emziğini değiştirin sevene kadar da yılmayın.Parmak emmeye başlarsa kötü,bizimki hiç emzik almadı biz de üstüne gitmedik ama keşke gitseydik şimdi sürekli parmak ağızda.Bana kalsa takılmıcam da herkesin çocuğun parmağını ağzından iterek çekmesine uyuz oluyorum.Daha çok üstüne düşüyor.Yolda gören herkes uyarıyor..Doktorumuz hala emzik diye sayıklıyor.Yani bence emziğe alıştırın derim uzun sürebilir çünkü


viconia

Burcin_e soyledigin gibi surekli emzik agzinda olsun ben de istemiyorum. Huzursuzken veya uykuya gecis sirasinda kabul ediyor yanlizca zaten(eger kabul ederse tabi)

Bircok emzik denedim, agzinda 10 sn den fazla kalabilen yanlizca nuk oldu onunla devam ediyoruz. Uykuya daldiktan sonra da genelde cekiyorum agzindan emzigi. Ben cekmesem de kendisi atiyor zaten.

Ama eger arada uyanirsa uykuya donmek icin bas parmagina sariliyor. Dolayisi ile bu kez emzik yerine agzinda parmakla uyumaya devam ediyor.

Buarada oyuncaklardan veya agzina soktugu diger seylerdeb hasta olabileceginden bahsetmissiniz, bunu nasil engellerim? Her oyuncak yikanabilir degil , icinde mekanizma olanlar vs. bu tip durumlarda kullanilan agzina alsa da zararsiz dezenfektan vs var midir acaba?

Masald agzindan elini cekmeye bizimkiler coktan basladi bile :( goren aman cek parmagini agzindan deyip cekistiriyor:(Cevaplamak için Üye ol