Kreşlerin fotoğraf paylaşımı

dyen soruyor: 10

Merhaba,

Oğlumuzu kreşe vermeyi planlıyoruz. Hangi kreşe baktıysak neredeyse hepsi facebook üzerinden çocukların bütün günlük aktivitelerinin fotoğraflarını paylaşıyorlar. Bu beni rahatsız ediyor. Ben mi çok önyargılıyım bu konuda bilemedim, kreşlerin söylediğine göre veliler daha çok fotoğraf koyulsun bile istiyorlarmış. Ben çocuğumun bir sürü fotoğrafının internette dolaşması fikrine pek sıcak bakamıyorum. Bende mi tuhaflık var. Sizlerin düşüncelerini paylaşabilir misiniz? Belki bakış açısı olur. 
Bu arada fotoğraf paylaşmayan kreş önerileri var ise (istanbul anadolu yakası) sevinirim. 
Teşekkürler, 

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


ayberke

Son derece normal , aslında olması gereken şekilde düşünüyorsunuz.Bende sizinle aynı düşünüyorum.Tabii işin reklam boyutu yüzünden böyle.

Vakti zamanında kayıp çocukları araştıran polis teşkilatındaki bir bayan (rütbeli)tv programında çocuklarınızı hedef haline dönüştürmeyin demişti.Bunda gazetelerdeki en güzel çocuk vs leride örnek göstermişti:)


mutluannelif

Size soruyorlar, izin vermezseniz paylaşım yapmıyorlar. İzin vermeyen anneler grubundanım ben. Ben de çok rahatsız oluyorum bu durumlardan.


mustafamami

benim gönderdiğim kreşin facebook grubu sadece ailelere açık. teyzesini bile almadılar yani. bence de siz normal düşünüyorsunuz. instagram hesabı olan kreşler var hiç doğru gelmiyor bana da... 


dyen

Çocuğun ismini falan da yazıyorlar mesela. Kötü niyetli biri olsa, çocuğun adı vs de biliyor, çocuğa yaklaşabilir takip edip. Paranoyakça olmuş olabilir bu senaryo ama haberlerde neler neler oluyor. 

Ya da komik , değişik bir poz olur belki de birileri alıp üzerinde oynayıp fotoğrafı mizah malzemesi de yapabilir (sapıkları düşünmek bile istemiyorum). 
İşin özü kreşler bunu belki de veli istiyor diyorlar ama aslında kendileri reklam amaçlı yapıyorlar. Tam olarak hangi veli istiyor onu çözemedim. 


dyen

Hatta oldukça eğitimli bir arkadaşımın acebook unda görmüştüm, oğlunun kreşte 2 kız arkadaşı ile olan fotoğrafını paylaşmış, üzerine de bizimki çok çapkın falan gibi bir not yazmıştı. Benim kızım olsa o çocuklardan birisi çok sinirlenirdim doğrusu. Başkasının çocuğu da olsa o kişiye sinirlendim hatta bunu yaptığı için. Çok saçma. Bu kişi toplumun eğitimli kesiminden olan biri. Bu kişi bile böyle bir şey yapıyorsa kimler neler yapmaz. Sosyal medyayı kullanmayı bilmiyoruz bence ülke olarak. london

KRESLERIN AKTIVITE PAYLASIMI GAYET NORMAL VE SIZLERI ORTAMDAN HABERDAR EDIYORLAR PAYLASMAMALARI DAHA OLMSUZ BENCE .COCUGUM NE  YAPIYOR GORMELIYIM.


mustafamami

yazdıklarınız çok isabetli. daha geçen gün instagramda biri paylaştı. kendi çektiği bebek fotoğrafını almış biri kendi yeğeni gibi başka isimle paylaşmış. manyak çok, denetlenmesi zor... 


cancun

ben de hiç hoşlanmıyorum. bu konuyu konuşacağım kreşle. zaten bazı konular var ayrılık yaşadığımız iyice garipleşti bu diyebilirler:)) neyse tatil geliyor.ekim_

Merhaba,

Bizim kreşimiz sene başında bu konuyla ilgili onay alıyordu ve sadece kendi sitesinde yayınlıyordu.Sanırım tüm okullar bu şekilde onay istiyor. Sene başında konuyu onaylamadığınızı belirtebilirsiniz. En doğal hakkınız ve çok haklısınız.


dilrubaa

Onay istemiyor hepsi ne yazik ki. Ben de bu konuyu dusunuyordum. Eski okul mail atiyordu fotograflari, bu okulda fotograflar herkese acik sekilde paylasiliyor. Okulla konusmam lazim benim deCevaplamak için Üye ol