amipli dizanteri :(

fu soruyor: 2

Merhaba arkadaşlar,
Daha önce amipli dizanteri ile karşılaşanınız olmuş mudur acaba?
Gerçi karşılaşmamışsınızdır umarım ama biraz bilgiye ve de rahatlamaya ihtiyacım var sanırım. İnternetten baktım ama bebeklerdeki durumuyla ilgili ayrıntılı bilgi bulamadım.
Dila anne sütünden başka bir şey almıyor. Bundan 20-25 gün öncesine kadar ara ara ishal olurken, 20 gündür de 3-5 günde bir kaka yapmaya başaldı.
Bugün kaka yapmamasının 6. günüydü. Nihayet yaptı diye sevinecekken, kakanın rengini görünce biraz korktuk. Neredeyse siyahtı. Hemen tahlile götürdük. Bol miktarda lökosit ve eritrosit çıktı. Gizli kan:pozitif :(  Doktorumuz Flagyl ve reflor verdi. Fakat yarım ölçek flagyl içirmemizden bir saat sonra Dila doğduğundan beri ilk defa kustu. Midesinde bir şey kalmadığında dahi öğürmeye devam edecek kadar kötü oldu. Kullanabileceğimiz tek ilaç da buymuş. Yarın sabah tekrar vermeyi deneyeceğiz. Umarım bu sefer kusmaz.

size ve bebişlerinize sağlıklı günler...
ve şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


angelique

bizde amip cikti. flagyle devam. zor gecen ve tekrar edebilen biseymis. umarim kurtuluruz bir an once.


fu

çok geçmiş olsun eda8, ama korkmayın doktorumuz bize tedavi edilmesi kolay, tedavi edildiğinde de hiç bir tehlikesi yok demişti. En azından artık ne olduğunu biliyorsunuz. Bir de başını içme suyuyla yıkayın, musluk suyunu yutmasın demişti doktor. Biz hala Dilanın başını kaynamış soğumuş suyla yıkıyoruz.
Cevaplamak için Üye ol