yeşil kaka

sehergil soruyor: 10

2.seferdir kakasının yeşil olduğunu görüyorum. Kokusu da çok fena ve çok ıkınarak yapıyor.  Sebebi Humana olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


hande

ah ah eski günlerim aklıma geldi:) yeşil oluş biraz ishal olduğunu daha doğrusu barsaklardan normalin halinden daha hızlı atıldığını gösterirmiş (doktorumuz öyle demişti). bazen üşütmeden bazende yenilip içilen şeylerden kimi zamanda aşırı gazlı bir dönemin sonucunda olabiliyor. uzun sürerse ve ya bebekte aynı zamanda başka huzursuzluklar görürseniz doktorunuza başvurun. çaydan kaynaklı da olabilir. her çocuk farklı tepki verebilir.


GOGO05

peşpeşeyse amip olabilir takip edin ve tahlil yaptırın bence


kedidirkedi

Evet, Humana yeşil kakaya sebep olabiliyor. Kötü kokulu olur mu bilmiyorum ama. Humana'yı kesin, bir iki gün takip edin. Kötüleşme olursa ya da devam ederse dr. a danısırsınız.


hale15

mrb,ben de kızım 2 aylıkken iki defa yeşil kaka görünce doktora gitmiştim bezini götürüp tahlil yaptırmıştık,kaka da sanki öncekiklere göre daha sıvıydı,ama tahlil normal çıktı,doktor bunun olablileceğini gün içinde çok defa olursa  dikkat etmemizi söyledi.bir iki hafta sonra renk yine sarıya döndü kendiliğinden.sıkıntı ederseniz tahlile götürün ama kakanın ya hastanede yapılması gerekiyor ya da bizim gibi on dakika içinde götürebilmeniz gerekiyor.


hande

sapınannesi çok haklısın şimdi hatırladım bizimki emme isteği fazla olan bir bebekti ve aşırı emiyordu bazen ve yeşil kaka yapmaya başlamıştı biz de belli bir emme süresi sonunda emzik vermeye başlamıştık. doyduktan sonra sütün yarısını tükürüyordu zaten.egis

Gazdan, çok emmekten olabiliyor. Sadece yeşil olmasını değil mukuslu olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm. Ben doktor söyledikten sonra dikkat etmiştim, bizimki mukusluydu. İnek sütü alerjisi nedeniyle böyleymiş.


ataberk13


Sebebini sadece doktor bilebilir derim, belki basit bir reaksiyon veya önemli bir belirti olabilir. Dosdoğru doktora derim...


sehergil

Dün doktorumuza gittik yeşil kakası var dedim. Normal olabilir dedi.
Mukuslu mu filan diye sormadı. Heralde tahlil gerekseydi bebeğin muayenesinden anlardı. 1 sefer çok mukuslu ve çok ağır kokulu gördüm.
Normalde günde 1 sefer zor kaka yapan çocuk dün 3 kere yaptı. İkisefer yeşil, 1 sefer sarı ama çok sıvı kıvamlı oluyor. Bu ishal midir? ne yapmak lazım?egis

Doktorunuz normal demişse çok endişelencek bir şey olmayabilir. Ama bence takip edin ve bir hafta devam ederse doktorunuza bir daha sorun. Yeşil kakaya çok rastlanabiliyor çok önemli bir nedeni olmadan ama sürekli ve mukusluysa başka bir şeyin nedeni olabilir. Bizim doktorumuz böyle demişti.


_melek

Yeşil kaka inek sütü alerjisi habercisi olabilir,dikkat derim..üsütmeden kaynaklida olabiliyor,fakat kaka sumukluyse inek sütü alerjisi olma olasılığı yüksek,doktor önemsemediyse Ltf.gastroendoloji dok. Götürün.benim kızımda ayniydi,alerji çıktı..Cevaplamak için Üye ol