Oglumun emerken ve bazen inadı, emmemesi aglamasi

Mavipatik soruyor: 3

Merhaba arkadaşlar oglum 3 gun sonra 7 aylik olacak ilk 3.5 4 ayimiz kolik olarak geçti çığlık çığlığa naparsak yapalım zor susuyordu gazı konusunda da doktorun tüm tavsiyelerine uymamiza rağmen kendim de yediklerime dikkat etmeme rağmen gazı oluyordu çünkü kolikti her neyse atlattik onları. Ücretsiz izindeyim emziriyorum İlk 6ay sadece emdi 6.ayla beraber yavaş yavaş ek gıdaya başladık. Kullandığımız ilaci yavaş yavaş keselim dedik daha kötü oldu ek gıda az tadımlık almasına ve ana öğünü hala anne sütü olmasına rağmen yine de bağırsak düzeni değişiyor ne de olsa diye ilaca da devam ettik hersey iyi güzel. Ilk disi 6aya bikac gun kala çıkmıştı 1 2 haftaya takiben diğeri geldi alttan 2 disi var suan sadece. Son 5 6 gündür oğlumda aşırı bi ınatlasma var. Bazen mememi vermeyi bikac dk geciktirsem hemen kriz kıyamet debelenerek mememe vurarak ağlıyo almiyo memeyi bikac dk dolaştırıp dikkatini dağıtıp tekrar verince alırsa aliyo almiyosa da almiyo inatlasiyo normalde emerek gece uykusuna dalan oğlum dün bu şekilde inatlasti gezerek sallayarak uyuttum. Uyku eğitimi kısmı ayrı bişey denedim ara sıra uğraşıyorum ama hasta olduğu zaman vega hafif bi burun tıkanıklığı olduğu zaman herşey çöpe gidiyo uyusun da nasil uyursa uyusun diye bahsettiğim nokta bu değil. Şuan 9a dogru uykusuna daldiktan sonra ruya emmesine kalkti simdi ilk başta bikac sefer memeyi cekince hemen gelmiyo 1 dk içinde geliyo ya sinirlendi debelendi kıyameti koparircasina ağladı sonra inen sut akmaya başladı tabi bida denedim almadi yine inatlasti. Sut de var inince aktı normal yani. Benim merak ettiğim sizin de başınıza böyle bir şey geldi mi bazen gunduz uyanikken de yapıyor bazen gece uykusuna dalarken bazen rüya emmesinde :/ napmam gerektiğini şaşırdım inadinin önüne geçemiyorum ust dişlerin gelişi bu kadar zorlar mi sizce ilk dişlerde hiç böyle bişey yaşamadık ilk defa görüyorum bu inadini.  (sadece emerken de değil bazen dolastirirken istediği pozisyonda gezmeyince de inatlasarak basıyo çığlığı istedigi pozisyona gelince susuyo)

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Abudik

Meme reddü yasıyor sun. Biberon felan mı verdiniz ona alıstıgı ıcın yapıyor gıbı geldi bana birde ilk dıs te sıkıntı cıjmadıysa sonrasında da sorun cıkartmaz bnm kız cıkartmadı Bnce sen kesinlikle meme reddi yasıyorsun 


Mavipatik

Teşekkür ederim yorumun için. Yok hic biberon emzik kullanmıyo 2 aylikken falan bikac kere denedik almadi bende zaten zararlı dis yapısına diye zorlamadim tek beni emiyo suyunu falan da fincanla veriyorum. Her zaman böyle yapmıyo %80 90 emiyo keyfi yokken bazen %10 20 nazlanip debeleniyo işte şimdilik emmesi de sütüm de iyi şükür acaba artar mi bu meme reddiyse :/


mumiat

merhaba mavipatik.bizimde oğlumuz 7 gün sonra 4 ayını biterecek.3.haftadan sonra oğlumda akşam beş altı gibi başlayan önlenemeyen ağlama krizleri başladı yaklaşık 5 saat kimi zaman 6 saat devam ediyordu ve ağlamaktan bitkin düşen oğlumuz 12 kimi zaman gece 1 gibi uykuya geçebiliyordu.bu kriz zamanında en fazla uyuduğu uyku 10 dk dır.ve araştırmalar sonucu bizde oğlumuza kolik teşhisini koyduk ki  gittiğimiz 3 -4 doktorda aynı şeyi söyledi bebeğimiz kolikti.kilo alımı gayet güzeldi ve idrar ve kan tahlillerinde bir sorun yoktu.3 ay sonunda farkedilir bir azalma oldu bu ayla birlikte tam bitmiş olmamakla birlikte gaz sancıları azaldı.yalnız o günlerden kalma sanki sinir ve keyfi ağlamaları sebepsiz gaz sancısı olmayan ağlamarı oluyor.şükürler olsunki gece ağlamaları veya uyanmaları olmuyor bu sıralar en geç 11 buçukta uyuyor 3 gibi uyanıyor birde sabah 6 bucuk gibi uyanıyor sonra sabah 8 gibi sonra 9 gibi sabaha doğru uyku aralığı kısalıyor.gün içinde ise uykuya çok direniyor.açoğu zaman ayakta sallayarak ve yine o kolikli zamandan kalma saç kurutma makinesini açarak uyutuyoruz . bizimki aynı zamanda kolik sıkıntıları baş gösterince ister istemez emziğe alıştırdık.emzik onu o kriz zamanlarında rahatlatıyordu çünkü. ogünleri allah bir daha yaşatmasın.yaşamayan bilemez gerçekten.

şuan gündüzleri sizin yaşadıgınız sıkıntıları yaşıyoruz.uykudan uyanınca normalde bir bebek  uyanır etrafına bakınır biraz oyalanır açılır yani bir vakit geçer sonra açsa zaten ağlar  emzirirsin.bizimkisi uykudan bir ağlamayla nasıl bağrış ama öyle ağlayarak uyanıyor ve emzirme işine gecene kadar da ağlıyor  mesele burdada bitmiyor memeyi almada hiç sıkıntı çekmedik allaha şükür hep emzirdi ama özellikle gündüz meme emmeye geçtiğinde başlıyor 1-*2 dk sonra memeden ayırıyor kendini ve tekrar bi bağrış hemen tekrar veriyoruz biraz duruyor 30 sn tekrar ayırıyor böyle böyle artık iyice sinir yapıyor sonra diğer memeye geçiyoruz.aslında bu yanlış ama diger memeyi emmeye başlıyor.bu sefer aynı şey ondada devam ediyor.benim gözlemlediğim ilk gelen süt önsüt çok çabuk geliyoronu alıyor ama sonrasında gelen esas süt daha az geliyor dolayısıyla babak önsüt gibi gelmediği için sinir yapıp memeyi bırakıyor.ama mesela geceleri acayip güzel emiyor artık uykulu oluyor ondan dolayımı yoksa gecede ağlayarak memeyi alıyor ama memeyi aldımı 10 dk kadar emiyor.normalde zaten 10 ve üzeri kalması gerek memede esas yararlı sütü alması için.gündüzleride bazı kere o şekilde emiyor ama çok nadir.

bizimkinde bence o kriz zamanından kalma bir sinir oluştu. uyanınca memeyi ağzında istiyor ama öyle bir dünya yok.1 hafta sonra annesi işe başlayacak öğleye kadar bir şekilde biberon vermek zorundayız biberonuda bir iki gündür almıyor.bazı zaman biberonuda güzel alıyor.

büyük çişinide artık yapmamaya başladı 4 günde artık fitil koyduk oda rahatsız ediyor sanırım.
Cevaplamak için Üye ol