GECE UYANMALARI

eezgi soruyor: 3

Oğlum 4 aylık ve gece 12'den sonra iki saatte bir emzirmem için ya da alışkanlıktan, bilemiyorum neden,bazen de saat başı uyanıyor.
Gece uyanmalarını aza indirgeyebilen anneler var mı? Varsa neler yaptınız, nasıl başa çıktınız? Paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ikicocukannesi

benim oglumun uykusu ilk dort ay boyle idi. sonra duzene girdi. duzene girmesi icin ekstra bir sey yapmadım. eger karnı tok, popisi temiz ve var olan bir sıkıntısı yok ise bence yapacak bir sey yok. 

dusunsenize henuz hayatta olalı daha 120 gun. dunyaya, size ve duzene alısmaya calısıyor yavrucak. yavas yavas bir rutine olusacaktır. gunduz uykusunu azlatın. aksam ustu uyutmamamyı deneyin derim nacizane. 

kolaylık,
hoscakalın.


rabbit

Benim oğlum 6. aydan 12. aya yani emmeyi bırakana kadar emzik olarak beni kullandı, ve saat başı kalktı emmeden de uyumadı herkes gece emzirmeyi kes dedi ama kıyamadım :(( Onun yerine kendime kıydım, öğle tatillerinde masamda uyuyordum...


yasemin_ekin

Belki babadan yardım alabilirsiniz. Okuduğum kadarı ile, özellikle ikiz sahibi anne-babalar gece uyanma işini nöbeteleşe yapıyorlar. Böylelikle ikisi de deliksiz bir 4-5 saat uyumus oluyor. Belki siz de gece uyanmalarından birinde babanın anne sütünü biberon ile vermesini deneyebilirsiniz. burada zor olan kısım,  anne sütünü gecenin o yarıs istenilen sıcaklığa hemen getirmek olacaktır. Belki internette tecrübeli anne-babaların bunu nasıl yaptığını araştırabilirsiniz. (Ben her zaman olduğu gibi blogcuanne'yi referans göstereceğim. Bir yazısında, bu gece nöbetlerinden bahsediyordu. )Cevaplamak için Üye ol