Biberon almayan bebiş

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


azzraa

Benim kızım da hem emiyor hemde biberon veriyordum ama sizin gibi 2 aydan sonra birden bıraktı.çok üsteledim mama değiştirdim,biberon değiştirdim ama olmadı ve sonunda pes ettim.Uzun bir süre bende vermedim.Sonra aniden beni emmeyi reddetti biberon almaya başladı.neredeyse 1 ay boyunca biberonla beslendik.Daha sonra tekrar biberonu bıraktı beni emmeye başladı 3 ay böyle gitti.bundan 2 hafta önceye kadar hem emiyordu hemde biberon alıyordu ama biberonu tekrar bıraktı..Kızım meyve suyunu ve devam sütünü biberonla,suyu bardak ya da kaşıkla içerdi.Ben biberon ucunu değiştirmiştim.1 numara kullanıyorduk.Chicconun 2 numara akış ayarlı ucunu aldım ve o gün bugündür kızım biberonu almamaya başladı.Onların isteyine göre oluyor.Bu zamana kadar aldığım biberon ve biberon emziklerinin haddi hesabı yoktur.Allah yardımcınız olsun.Biberon bir yerde rahatlık oluyor.Arada süt sağıp verdim demişsiniz bebeğiniz sizi emmiyor mu?


lilith

ben de ilk aylarda sağıp veriyordum ve kabul ediyordu. Ama artık kabul etmiyor 8,5 aylık oldu, ek gıdalara başladık su içmesi de gerekiyor kaşıkla veriyoruz artık. Ama biberon kullanma zorunluluğunuz varsa medelanın kaşık biberonu var diye biliyorum. Ben işe başlayınca mecbur kalırsam onu deneyeceğim.


nilinmasali

biberon almayan bebek oluyor mu evet oluyor,mesela benim kızım sadece bebedorun biberon ucunu kullanıyor diğer hiçbir markayı oldu bitti kabul etmiyor,ama birden bire gece yarısı biberona tepki verdiyse baska bir sıkıntısı vardır gibime geliyor,arada bir dediğinize göre ağırlıklı olarak emziriyorsunuz bebeğinizi,emzik numarasını büyütmeniz akış hızını arttıracagı için,fazla fazla gelen sütü görünce,sizi emmekle uğrasmak istemiyebilir bebeğinizCevaplamak için Üye ol