birinci gün tama peki ya ikinci gün?

dilakuzusu soruyor: 6

bebeğime 2 haftadır ek gıda vermeye başladım.Yoğurdu yoğurt yapma makinesinde yapıyorum,her gün 3 küçük bardak yapıyorum.Öğlenleri de sebze çorbası yapıyorum.Her ikisi de yaptığım gün bitmiyor,ertesi gün bir gün öncesinin yoğurdundan ve sebze çorbasından versem olur mu?Ayrıca sebze çorbasını nasıl yaptığınızı anatabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Elcino_mutluatolye

Bence 2. gun verebilirsiniz. Ben verdim.


Sebze corbasi icin patates + havuc + maydonoz + pirinc ya da sehriyeyi haslayin. Hasladiktan sonra maydonozu icinden alin. Bir tatli kasigi zeytinyagi ekleyip ezin. Kabizlik olursa patates ve havucu ayni anda kullanmayin. Yavas yavas mevsimine gore yeni sebzeler ekleyin. En alerjik olmayan sebzelerden baslayin. Ornegin bir sonraki sebzeleriniz tatli kabak, pazi, ispanak olabilir bence. Sehriye pirince gore daha besleyici oldugu icin sehriyeyi tercih edin. Zamanla rahatsiz olmazsa bulgur da kullanabilirsiniz, daha besleyici olur. Biz doktorumuzun tavsiyesiyle bir sure sonra et ya da tavuk suyu eklemeye baslamistik. Sonra da kiymaya gectik. 


selencem

Ben sebzeyi 3 gunde bir yapiyorum.


septik

ben çorbayı ve yoğurdu saklama koşullarına dikkat ederek 2 gün de tükettiriyorum.tabi yaptığım bir kıstas olamaz.


oglumicin

yoğurt 2 günde tüketilebilir.. ancak çorbaların belirli bir yaşa gelene kadar her gün taze yapılması gerekiyor.. ben çalışıyor olmama rağmen sabah erken kalkıp çorbayı günlük yapıyorum.. doktorumuz günlük yapmamızı önermişti...


dilakuzusu

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler yanıtlarınız için,ben de ikinci gün vermeye başladım.


nisa06

valla yaptığım yemekleri tupper larıma koyuyorum.bazen 3. gün bile aynı tazelikte yediriyorum.Cevaplamak için Üye ol