bebeğimi uykudayken besleyebiliyorum...

araf_01 soruyor: 10

Öncelikle herkese merhabalar buraya yeni üye oldum bir konuda sizlere danışmak istiyorum benim durumumda olan annelerin yardımını bekliyorum..

2,5 aylık oğlumu neredeyse biraydır uykuda besleyebliyorum.. Anne sütü almıyor mama ile besleniyor ama uyanıkken asla birşey yediremiyorum.. Piyasadaki bütün mamaları denedim biberonlarını değiştirdim sonuç olumsuz.. Saatlerce açkalıyor açlıktan uyuyamıyor ama yinede yemiyor ne yapacağımıbilmiyorum kilo alımı durdu denecek kadar az zaten erken doğumla düşük doğum ağırlıklı doğdu..  bütün testleri yapıldı sorun yok ..Birde ben burda okuduğum kadarıyla süt alerjisinden şüpheleniyorum bazı belirtileri var çünkü..Acaba alerjisi varsa bundan dolayı yemiyor olabilirmi yada ben nasıl bir yol izlemeliyim..

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


halesmayse

anne sütünü biberonla verdiğin zaman alıyor mu peki?


araf_01

sütüm maalesef yok sadece mamayla besleniyor..

 


halesmayse

mesaj yazdım ama görmediniz sanırım:) kauçuk biberon başını denediniz mi nuk un mesela?


araf_01

hepsini denedim inanın denemediğim kalmadı kaşıkla enjektörle bile ama yok almıyor.. tüm günüm onu uyutmakla geçiyor aç olduğu içinde uyuyamıyor 12 saat aç kaldığı oluyor..ne yapacağımı bilmiyorum çok zor gerçekten


halesmayse

valla bilemedim nedendir işiniz çok zor o zaman, ama siz yine bi biberon başında istikrarlı olun ve onu zorla alıştırmaya çalışın çok fazla değiştirdiğiniz zamanda kafası karışıyor, zamanla alışır inşallah kolay gelsin..araf_01

çok sağolun cevabınız için işim gerçekten çok zor biliyorum 1 aydır hiçbir düzelme yok..İnşallah düzelir demekten başka çaremizde yok...


burcuveduru

ben de burada görmüştüm şu linktekini deneseniz işe yarar mı acaba:

şu anda sıkıntı yok ama keşke sütüm gelmediğinde biberonla vermek yerine bunu kullansaymışım demiştim.


fistikcik

12 saat kadar aç kalması pek normal değil, mutlaka bir doktor görüşü alın, bir rahatsızlığı olmadığından emin olun.

Bir sağlık sorunu yoksa Durununannesiteyze'nin bahsettiği sistem gerçekten işinize yarayabilir. Bu sistemin güzel tarafı ayrıca sütünüzün tekrar gelmesini da sağlayabilecek olması. Bu sistemi kullanarak evlat edinen anneler bile bebeklerini emzirebiliyorlar. Bebek önceleri memeye yapıştırılmış çok ince bir tüpten gelen mamayı emiyor, ama memeyi emdiği için bir süre sonra süt üretimini de tetiklemiş oluyor. Mutlaka değerlendirin.
araf_01

çok sağolun yardımlarınız için dediklerinizi uygulayacağım o biberondanda almayı düşünüyorum hoş bizimki memeyide almıyor ya neyse..Fıstıkcı inan götürmediğim doktor kalmadı sağlıklı diyorlar kilo takibi istiyorlar o kadar ..Acaba süt alerjisimidir diye düşündüm az önce rezene verdim biberonla ağzında geveledi yutmadı yani alerjiylede alakalı gibi durmuyor..Şu anda 6 sattir aç çünkü uyanık çünkü açlığından tekrardan uyuyamıyor zorluyorum mümkünatı yok yutmuyor kaşıkla yemesini bilmiyor enjektörlede... Bense 6 saattir beşik sallıyorum uyuması için ..


fistikcik

Parmağınızla besleyin. Parmağınızı süte (sağılmış anne sütü ya da mama) batırın ve pamağınızı emsin. Başlangıç için böyle yapın, sonra yukarıda bağlantısını verdiğimiz Medela ek beslenme sistemini kullanın. Bununla hem parmağınızla, hem de göğsünüzü emiyormuş gibi besleyebilirsiniz.

http://www.e-sumeras.com/Medela-Ek-Beslenme-Sistemi-Supplemental-Nursing-System,PR-35.htmlCevaplamak için Üye ol