bebeğimi uykudayken besleyebiliyorum...

araf_01 soruyor: 5

Öncelikle herkese merhabalar buraya yeni üye oldum bir konuda sizlere danışmak istiyorum benim durumumda olan annelerin yardımını bekliyorum..

2,5 aylık oğlumu neredeyse biraydır uykuda besleyebliyorum.. Anne sütü almıyor mama ile besleniyor ama uyanıkken asla birşey yediremiyorum.. Piyasadaki bütün mamaları denedim biberonlarını değiştirdim sonuç olumsuz.. Saatlerce açkalıyor açlıktan uyuyamıyor ama yinede yemiyor ne yapacağımıbilmiyorum kilo alımı durdu denecek kadar az zaten erken doğumla düşük doğum ağırlıklı doğdu..  bütün testleri yapıldı sorun yok ..Birde ben burda okuduğum kadarıyla süt alerjisinden şüpheleniyorum bazı belirtileri var çünkü..Acaba alerjisi varsa bundan dolayı yemiyor olabilirmi yada ben nasıl bir yol izlemeliyim..

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


emp

benim kızım da asla uyanıkken süt/mama almadı. nasıl zor olduğunu bilirim. önce sabır dilerim. hepsi geçecek. ben çok yıprandım. size tavsiyem emziğe alıştırın. kızım beni hiç emmedi ama 8 ay anne sütü aldı. sürekli sütümü sağdım ve biberonla uyurken verdim. önce sütümü sağardım sonra onu uyuturdum. uyurken ağzından emziği çıkarıp, nuk marka biberon ile süt/mama verdim. arada hafif uyanırsa hemen tekrar emziği verirdim. uykusu iyice derinleşecek bu önemli. bu şekilde bazen yarım saatte bazen 1.5 saatte beslediği bilirim. emzik- biberon dönüşümlü.ek gıdalara geçince biraz rahatladım. ama sütü asla uyanıkken içmedi. hep uykuda içti. artık süt vermiyorum çünkü uyanıp eliyle biberonu itmeye başladı. emziği bıraktık. kendi isteğiyle süt içmeyen bir bebeğin hikayesi:)


araf_01

İnşallah o şekilde kabul eder şimdi uyudu mamasını anca yedirebiliyorum uyandığı zaman söylediklerinizi uygulayacağım...aslında bunlarda geçici çözümler biliyorum iş ki bunun gerçek nedenini bulabilmekte doktorlarda sağolsun hep yüzeysel konuşuyorlar gerçekten sebebini araştırmak isteyen yokki kilo alımı iyiyse sorun yok diyorlar kilo alımı durdu nerdeyse ...İyide bu hep böyle uykudamı yicek ek gıdalarda nasıl olacak çorbayı muhallebiyi uykuda nasıl verecem


araf_01

emp size doktorlar birşey demedimi peki


emp

ek gıdaları kaşıkla yedi. itiraz etmedi. meyve püresi, yoğurt sevmişti. sadece süt sevmiyor kızım. doktorlar birşey demedi. çünkü yapabileceğim başka birşey yoktu. uyurken içmeye alışmıştı.


araf_01

Benim yiğenimdede aynı sorun var yani bu konuya pek yabancı değilim ama o ek gıdalarıda sevmiyor karşısında oyun oynuyoruz anca öyle yedirebiliyoruz Genetik bir sorun olduğunuda düşünüyorum aslında..Birde uykusu az olduğu için günlük yemesi gereken miktarı yiyemiyor kilo alamıyor pekiben o miktarı nasıl karşılayacağım..Çok yıpratıcı gerçekten Allah sabr versin bizlere bazen gerçekten hiçsabrım kalmıyor hem ben hem o üzülüyoruz...
Cevaplamak için Üye ol