bebek hıçkırması nasıl olur?

mayaberry soruyor: 10

bebek anne karnında hıçkırırken nasıl hisedilir. 2 gündür sanki karnımda elektirik çarpıyo gibi ve sık tekrarlanıyor bebek uyandığı zamanlar sanırım. acaba bebekmi hıçkırıyor... bebek hıçkırması nasıl hisedilir.. sanki elektirik çarpıyor gibi 2-3 sn aralıllarla sürüyo geçiyor.. acaba bebişim mi hıçkırıyor :)

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


perihan

Tekmelemeden farklı bir his mi?


mayaberry

evet evet kesinlikle tekme değil bu çünki. içimde böle acayip bişey varmışta çarpıyormuş gibi elekririk çarpması gibi. tekmeden farklı. bende çok merak ettim ne olduğunu... sanırım bebeğin hıçkırması bu :)


mayaberry

işte öyle bişey hoplama yı ben elektirik çarpması gibi söylüyorum sanırım ... bebiş hep ters duruyor yani baş üstü ve hep karnımın altında hisediyorum o dediğim şeyi . yani tekme değil bu değişik.. tanımlayamadığım bişiy :)


rosemaryy

Ben yaklaşık 8 ay önce doğum yaptım. Kızım karnımda iken 15-20 sn. düzenli aralıklarla 20-25 dk. süren tıktık şeklinde tekme olmayan uyarımlar hissettim. Doğuma 1 ay kadar kalmıştı sanırım. Hem dr'umu aradım hıçkırık olabileceğini söyledi. Sonrasında hemen hemen her gün tekrarladı... Seninki de hıçkırık olabilir :)


mayaberry

ay demek benim oğluşumda hıçkırıyor.... daha neler hisedicez bakalım... ama hepsi çok güzel şeyler.... allah her isteyene versin ...birden mutlu oldum.. her geçen dönem farklı şeyler hisetmek çok hoş :)yuksel_

Evet kısa kısa kesik kesik hoplamalar gibi olunca hıçkırık diye okumuştum ben de :) Rüya da çok hıçkırırdı, 2 yaşına geldi, hala çok kolay hıçkırık tutar, neden bilmiyorum. Ben de öyleyimdir, belki genetik birşeydir..:))


rosemaryy

Yaaa evet Doğa da halen sık sık hıçkırır... bir tatlı kaşığı suyun içine 2-3 damla limon koyarım :) Hemen geçer... :))


deren

Hissettiğin hareketler aynı yerde eşit aralıklarla ve küçük tıklamalar şeklindeyse kesin hıçkırıktır. İnsan karnındaki yaşamın farkına daha çok varıyor böyle durumlarda. İlk hissettiğimde ben de araştırmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam bu hıçkırıklar bebeğin ciğerlerinin gelişimi anlamına geliyor. ileriki aylarda ayak, diz popo ayrımı yapılır hale geliyor. Mesela benim bebeğim ayaklarını uzatıp oturur pozisyonda durmayı çok seviyor. :)Opeth

ritmik şekilde aynı yere vuruyorlar :) benimkisinin kafası aşağıda çok daha garip oluyor hıçkırınca gıdıklanıyorum :)))


BlogcuAnne

Çok ritmik bir şey. Tekmeden çok farklı, hemen anlıyorsun :)Cevaplamak için Üye ol